Які теми обговорювалися під час сьогоднішнього брифінгу у РОДА?

09.12.2020 22:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Вікторія Синиця

Під час брифінгу обговорюються такі теми, як кисневі резервуари, перевірка медзакладів на рахунок електропостачання, рівень захворюваності на COVID в області та багато іншого.

Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко та начальник обласного управління охорони здоров'я Олег Вівсянник відповіли на актуальні запитання, що стосуються захворюваності на COVID-19 та заходів з протидії коронавірусу, життєдіяльності Рівненщини в умовах пандемії.

Модерувала брифінг прессекретарка голови ОДА Зоряна Жильчук.

  • Продовжують встановлювати кисневий резервуар об’ємом 3 тисяч літрів у Дубенській міській лікарні. Це дасть можливість забезпечити високі кисневі потоки до ліжкомісць для безперебійного надання якісної медичної допомоги пацієнтам. Проектно-кошторисна документація та вже проведені роботи фінансуються з бюджету Дубенської міської ради. Обласним управлінням охорони здоров’я, відповідно до акту виконаних робіт, буде дофінансовано даний проєкт.
  • Триває перевірка медзакладів області щодо забезпечення альтернативними джерелами постачання електроенергії, безпеки експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем.
  • На сьогодні в області 7 шкіл навчаються за дистанційною формою та 9 закладів освіти - за змішаною системою. Загалом 20 класів пішли на самоізоляцію, а також 117 навчається дистанційно. Наразі у 137 учнів виявлено COVID. Дошкільні навчальні заклади області працюють у звичному режимі.
  • Рівень захворюваності на COVID в області дещо знизився. На Рівненщині майже на 2000 хворих на коронавірус менше, у порівнянні з минулим тижнем. Більшість хворих – дорослі.
  • Постійне пропагування правил карантину, а також карантин вихідного дня дозволили дещо стабілізувати ситуацію щодо захворюваності на COVID-19. Тримати ситуацію на контролі в області також дозволяє постійне збільшення кількості кисневих точок у лікарнях, регулювання потоків пацієнтів та алгоритми їх руху. Проте, є багато пацієнтів із важкими випадками захворювання на COVID-19 та ускладненнями після одужання. Тільки дотримання усіх діючих правил карантину, а також рекомендацій медиків і сімейних лікарів дозволить і надалі тримати ситуацію щодо захворюваності на контролі.
  • Медики прогнозують епідемію сезонного грипу, яка може тривати до березня. Тому саме час вакцинуватися від грипу, аби не мати два суміжних захворювання. Вакцинація – єдиний метод, який дозволяє запобігти поширенню інфекції і не захворіти на сезонний грип. Стійкий імунітет, після її проведення, організм людини набуває упродовж 14 днів.
  • В аптеки області періодично надходить вакцина. Наявність ліків та вакцини проти грипу можна побачити на держбордах НСЗУ, а також електронній реєстрації лікарських засобів. 
  • Управління охорони здоров’я Рівненської ОДА направило до Острозької обласної психіатричної лікарні комісію для детального вивчення питання щодо заборгованості виплати зарплати. Наразі встановлено, що нестача коштів в закладі виникла через неякісно проведену реорганізацію. До кінця року з НСЗУ очікується дофінансування 4,7 млн грн., що дасть можливість частково виплатити заборговані кошти працівникам. Загалом Острозька обласна психіатрична лікарня отримує фінансування з НСЗУ за 4 пакетами надання медичної допомоги: надання психіатричної допомоги, надання медичної допомоги із замісною та регулюючою терапією та 2 перехідних пакети (пакети дофінансування).

За матеріалами прес-служби РОДА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews