Які теми обговорювалися під час сьогоднішнього брифінгу у РОДА?

11.12.2020 23:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Вікторія Синиця

популярне


Під час сьогоднішнього брифінгу обговорили лікувально-профілактичні заклади, посилені карантинні обмеження, облаштування вбиралень у навчальних закладах, забезпечення важкохворих пацієнтів ліками та програму протидії туберкульозу.

Заступник голови ОДА Ігор Тимошенко та начальник обласного управління охорони здоров'я Олег Вівсянник відповіли на актуальні запитання, що стосуються захворюваності на COVID-19 та заходів з протидії коронавірусу, життєдіяльності Рівненщини в умовах пандемії.

Модерував брифінг начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Олександр Поліщук.

  • В області є 27 лікувально-профілактичних закладів, які проводять тестування методом ІФА. Також існує велика мережа приватних лабораторних діагностичних центрів, які здійснюють такі обстеження. Для детальної інформації пацієнту необхідно звернутися за консультацією до свого сімейного лікаря. Він конкретно скерує на необхідне обстеження.
  • В Україні з 8 по 24 січня будуть запроваджені посилені карантинні обмеження. Частину січня школярі проведуть на «зимових канікулах». А повернутись в школи вони зможуть лише після 24-го січня. Варто зазначити, що нині через погіршену епідемічну ситуацію 7 шкіл із 586 працює за дистанційною формою навчання. Рішення про перехід на дистанційне навчання приймається керівником закладу в залежності від епідеміологічної ситуації.
  • Питання облаштування вбиралень у навчальних закладах області є доволі актуальним. У цьому році за кошти державного бюджету облаштовано внутрішні вбиральні у 29 закладах. Станом на сьогодні вже завершено роботи з облаштування у 15-ти освітніх закладах, ще у 14 тривають роботи. Ще не облаштовано вбиральні у 55 закладах. Упродовж 2019 року було облаштовано внутрішні вбиральні у 58 закладах. Також є 13 закладів з малою наповненістю учнями – там вбиральні не облаштовуються, оскільки заклади будуть підлягати оптимізації.
  • Щодо заборони святкувань новорічних вечірок в Україні, Рівненська ОДА керується офіційними рішеннями Уряду. Так, на сайті було розміщено повідомлення про карантинні заходи з 8 по 24 січня. Інших офіційних роз’яснень чи доповнень до даного рішення поки не надходило. Контроль за дотриманням карантинних заходів здійснює Національна поліція та Держпродспоживслужба.
  • Обласна дитяча лікарня для забезпечення важкохворих пацієнтів ліками фінансується за декількома напрямками, зокрема це: кошти з обласного бюджету, НСЗУ, державні закупівлі. Сьогодні в області препарат «Кансидас» відсутній, але є аналоги. Недостача ліків покривається за рахунок перерозподілу з інших областей. Також велику допомогу надають благодійні організації. У цьому році постачання ліків ще не здійснювалось. Однак, очікується надходження за кошти 2020 року. Сьогодні ситуація не є критичною, вистачає запасу лікарських засобів на 1-2 місяці.
  • Програма протидії туберкульозу на 2020-2022 роки скеровувалася Рівненською ОДА тричі на сесію обласної ради. На жаль, дана програма не була прийнята до розгляду. Враховуючи це, управлінням охорони здоров’я на початку 2020 року були затверджені заходи щодо боротьби з туберкульозом. Так, було проведено реорганізацію чотирьох закладів охорони здоров’я фтизіатричного напрямку. А саме, реорганізовано - Страшівську та Острожецьку протитуберкульозні лікарні, а також Костопільський та Новоставський санаторії. Ці заклади були реорганізовані шляхом приєднання до обласного фтизіопульмонологічного центру. На сьогодні стан захворюваності знижується. Джерела фінансування закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу пацієнтам з туберкульозом це - НСЗУ, держбюджет, а також місцеві програми.

 

За матеріалами прес-служби РОДА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews