Ще п'ять навчально-практичних центрів створять на Рівненщині

17.12.2020 10:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Вікторія Синиця

Загалом на Рівненщині вже працюють 20 навчально-практичних центрів. Такі центри повинні стати драйверами у підготовці якісно нової робочої сили, забезпечити економіку кваліфікованими кадрами та зменшити безробіття.

На Рівненщині відкриють ще п’ять навчально-практичних центрів. Два з них – до кінця року, а ще три – на початку 2021-го.

Центри запрацюють на базі державних професійних закладів у Клевані та Квасилові Рівненського району, Здолбунові, Сарнах, Рівному.

Усі вони облаштовані у відремонтованих приміщеннях, забезпечені сучасним обладнанням для відпрацювання практичних навичок, а також мультимедійними технологіями.

«Загалом на Рівненщині вже працюють 20 навчально-практичних центрів. Усі професії, які здобудуть діти, є затребуваними на ринку праці. Сучасна навчальна база центрів стимулювала конкурентоспроможність майбутніх фахівців, впевненість у працевлаштуванні. Переконаний, що навчально-практичні центри стануть драйверами у підготовці якісно нової робочої сили, забезпечать нашу економіку кваліфікованими кадрами, зменшать безробіття».

Зокрема, у Клеванському професійному ліцеї навчається майже півтисячі студентів, у тому числі за професією «Пекар» здобувають освіту майже 160 осіб. Невдовзі кулінари навчатимуться на сучасному обладнанні, що дозволяє проводити механізоване змішування, розкачування, відстоювання тіста та випікання хлібобулочних виробів за новими технологіями. Практику діти проходитимуть на відомих хлібозаводах, пекарнях, їдальнях санаторіїв, готельно-ресторанних комплексах тощо.

Другий навчально-практичний центр «Сучасні будівельні технології» відкриють на базі державного навчального закладу «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту».

У центрі готуватимуть висококваліфікованого робітника за затребуваними на регіональному ринку праці професіями: «Монтажник систем утеплень будівель та споруд», «Опоряджувальник будівельний», «Штукатур», «Маляр», «Лицювальник-плиточник». Навчання буде проходити з використанням сучасних технологій.

На сьогодні тут навчається майже півтисячі студентів. Виробничу практику вони проходять на будівельних підприємствах.

На початку 2021 року заплановано відкриття ще 3-ох навчально-практичних центрів. Серед них:

  • «Сучасні деревообробні технології» для здобуття професії «Верстатник деревообробних верстатів» на базі Вищого професійного училища № 22 у Сарнах;
  • «Сучасні автомобільні технології» на базі Квасилівського професійного ліцею для здобуття професії «Слюсар із ремонту колісних транспортних засобів. Рихтувальник кузовів»;
  • «Лабораторія інноваційних харчових технологій» для здобуття професії «Кухар» на базі Рівненського вищого професійного училища ресторанного сервісу і торгівлі.

На фото – навчально-практичний центр на базі Вищого професійного училища у Корці

null

За матеріалами прес-служби РОДА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews