На Рівненщині провели семінар щодо просторового планування та земельних ресурсів територіальних громад

28.12.2020 07:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська

Питання просторового планування, управління земельними ресурсами в громаді та сталого сільського розвитку громади обговорили 22 грудня під час онлайн семінару голови територіальних громад Рівненської області.

Захід організувала «Асоціація ОТГ Рівненщини».

null
 

За словами голови Асоціації, Бугринського сільського голови Сергія Пилипчука, ці дві теми є особливо актуальними для розвитку та самодостатності кожної громади. А такі заходи, із залученням фахових експертів, стануть пріоритетом у діяльності Асоціації у новому році. 

null
 

Як відзначив один із спікерів семінару, експерт з просторового планування та управління земельними ресурсами Олександр Придатко, у 2021 році вступають в дію ряд законів, які суттєво впливають на розвиток громад.

«Одним з таких законів є Закон України від 17 червня 2020 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель». Цим законом передаються повноваження органам місцевого самоврядування в частині планування території не тільки в межах населених пунктів, але і поза їх межами, зміни цільового призначення земель, розроблення містобудівної документації. Це великий обсяг робіт, а грамотне використання земель може суттєво збільшити надходження до бюджету громад», - наголосив він.

Експерт із розробки стратегій розвитку та проектного менеджменту Тарас Микитин розповів про основні положення, компоненти, інституції  та етапи планування сталого розвитку громади. Він наголосив, що розробка стратегії розвитку є головним документом, який визначає вектор руху громади на наступні 7 років. 

null
 

Відповідаючи на запитання учасників заходу, експерт детально розповів про теперішні можливості громад в реалізації проектів регіонального розвитку.

Довідково:

Місцева асоціація органів місцевого самоврядування «Об’єднані територіальні громади Рівненщини» - добровільне неприбуткове об’єднання місцевих рад територіальних громад Рівненської області, що було утворене 7 травня 2018 року на підставі Закону України «Про асоціації органів місцевого самоврядування». Станом на листопад 2020 року членами Асоціації є 37 місцевих рад територіальних громад Рівненщини.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews