На Поліссі Рівненської області живуть рисі

05.01.2021 08:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Новини Рівненщини
На Рівненщині камера зафіксувала хижака, рідкісного для поліських лісів. Щоб переконатися, що це рись, працівники дослідили місцевість та виявили сліди, які підтвердили здогадки.
 
Про це йдеться у фейсбук-спільноті WWF-Україна.
 
Рись на відео - з Полісся. Можливо, ви бачите лише незрозумілі плямки, але повірте, ця рись дійсно красуня і для науковців ці рідкісні кадри — справжні скарби! Світлини були зроблені фотопасткою на території Рівненського природного заповідника Nature Reserve Rivnenskyi
 
Щоб переконатися, що це наша нічна хижачка на фото, працівники дослідили місцевість та виявили сліди, які і підтвердили здогадки.
 
На відміну від своєї карпатської родички, яка ховається високо у горах та скелях, рись з Полісся знаходить прихисток у важкодоступних лісах та заболочених рівнинах. Отримати фотознімок цієї кішки, дізнатися скільки особин проживає на певній території та іншу важливу для науковців інформацію часом можна лише завдяки фотопасткам. Адже рись потаємна і дуже обережна тварина і намагається триматися подалі від людей.
 
Тому мета програми “Врятуємо рись”  — збільшити мережу фотопасток, що допоможе нам не лише краще вивчати нашу червонокнижну хижачку, але і пропонувати кращі заходи для її охорони.
  
Програму “Врятуємо рись” в Україні також підтримує WWF Polska, Єврокомісія та бренд Моршинська
 

Команда WWF-Україна долучилася до забігу KIND Challenge заради збереження рисі в нашій країні.

Підтримати  команду можна тут: https://kindchallenge.net/user/5fc64bff17a9bd0007786d38 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews