На Рівненщині тривають щеплення проти COVID-19

06.03.2021 07:14   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська

Заступниця начальника управління охорони здоров’я ОДА, координаторка із вакцинації у Рівненській області Олена Гандзюк відповіла на запитання щодо перебігу процесу вакцинації від COVID-19 на Рівненщині.

Модерував брифінг начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Олександр Поліщук.

• Усі вакцини, які перебувають на ІІІ фазі клінічних випробувань, пройшли стадію перевірки на безпечність. Кожна країна має регуляторні органи, які контролюють безпеку та ефективність вакцин перед їхнім широким використанням.

В усьому світі ВООЗ координує низку незалежних технічних органів, які перевіряють безпеку вакцин до і після їхнього запровадження. Суворі тести та клінічні випробування, котрі пройшли вакцини, схвалені ВООЗ для використання, підтверджують їхню безпечність та ефективність у боротьбі із захворюваннями.

Вакцина від COVID-19, яку ми використовуємо – безпечна, рекомендована ВООЗ, пройшла усі відповідні перевірки та допущена до використання.

• Вакцина, яку зараз використовують в Україні, є векторною. Вона розроблена британсько–шведською фармацевтичною компанією AstraZeneca та Оксфордським університетом. Виготовляється вакцина в Індії, її торговельна назва Covishield.

Вакцина пройшла випробування, її ефективність складає майже 64%. Вакцина схвалена ВООЗ для екстреного використання і пройшла перевірку Європейського агентства з лікарських засобів.

Зараз Україна веде активні переговори по закупівлі різних вакцин. Можливо, з часом з’являться і інші вакцини. Наразі в світі запит на вакцинацію складає 7 мільярдів людей. Виробничі потужності значно нижчі. Сподіваємось, що ці потужності будуть зростати і ми зможемо говорити за інші вакцини.

• МОЗ затвердив 9 пріоритетних груп для вакцинації від коронавірусної хвороби. Згідно з Дорожньою картою впровадження вакцинації першочергово щеплюватимуться працівники, які мають критичний ризик зараження і працюють в сфері критичної інфраструктури. Першочергове завдання зараз – вакцинувати медичних працівників, які надають допомогу пацієнтам хворим на COVID-19.

МОЗ України прийнято рішення популяризувати вакцинування. Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов підписав наказ про внесення змін до Дорожньої карти, які дозволяють використовувати можливі залишки вакцин для щеплення громадських діячів, лідерів громадської думки, за їх бажанням, із метою підвищення рівня довіри населення до вакцинації проти COVID-19.

• Наразі в Україні ще немає можливості вакцинувати всіх бажаючих.

• Вакцинація в Україні здійснюється за двома принципами: добровільність та безоплатність. Вакцина для груп населення, визначених у Дорожній карті впровадження вакцинації від COVID-19, є безкоштовною. Якщо у державній клініці вам запропонували заплатити за вакцину від COVID-19, повідомляйте про такі факти у контакт-центр МОЗ України з питань COVID-19 за телефоном 0800602019.

• На сьогодні в Україні до списку очікування на вакцинацію проти COVID-19 записалося майже 135 тис. населення. З Рівненщини – більше 2 тис. осіб.

• З 1 березня в Україні почала працювати національна платформа вакцинації. Записатися на щеплення можна через портал «Дія», мобільний застосунок «Дія» або звернувшись у національний контакт-центр МОЗ за номером телефону 0800602019.

• В області в перші дні до вакцинації було залучено 1 мобільну бригаду, тому кількість вакцинованих була невеликою. Принцип вакцинації населення – каскадний, потужності та активність вакцинації поступово нарощуються. Вакцинація в області проходить хорошими темпами. У загальноукраїнських показниках Рівненська область має непогані позиції. Щеплення проходить і у вихідні дні. Вже навчено 5 мобільних бригад, завершують навчання із проведення вакцинації ще 4 бригади. Незабаром щеплення будуть здійснюватися 9 мобільними бригадами. Ведеться суворий контроль та звітність використання вакцини, дотримання «холодового ланцюга», внесення даних в електронну систему охорони здоров’я.

• Чітких рекомендацій щодо того, через скільки часу, після захворювання на COVID-19, необхідно робити щеплення, немає. ВООЗ рекомендує робити щеплення через 6 місяців після перенесеної хвороби. Разом з тим, досліджень, які стверджують, що імунітет до коронавірусу триває упродовж 6 місяців, немає. Сьогодні пацієнти щеплюються і після 3-4 місяця перенесеної коранавірусної хвороби.

• Абсолютним протипоказом для вакцинації є активна фаза захворювання на COVID-19. Крім того, інструкцією до вакцини Oxford/AstraZeneca (CoviShield) передбачено такі протипокази: підвищена чутливість до діючої речовини (алергічна реакція); супутні захворювання зі значним підвищенням температури тіла; тромбоцитопенія та порушення згортання крові; ослаблений імунітет. Проте незначна інфекція (застуда або субфебрильна температура) не повинні спричиняти відкладення вакцинації.

Діти до 18 років не мають потреби вакцинуватися. Відтермінування вакцинації рекомендовано особам, що проходять курс хіміотерапевтичного лікування, вагітним жінкам, а також особам, що проходили рутинну (планову) вакцинацію (приклад щеплювались від гепатиту і ще не пройшов термін 4-х тижнів). Перед вакцинацією варто проконсультуватися із сімейним лікарем.

• Станом на ранок 5 березня на Рівненщині із 700, записаних на вакцинацію, медиків щеплено – 460. Наразі, І етап вакцинації триває. Загалом, в Україні 12 481 людина вакцинувалася від COVID-19, з них, за попередню добу – 2 913 осіб. Темпи та потужності проведення вакцинації постійно збільшуються, аби охопити якомога більше людей.

За матеріалами РОДА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews