«Паспортний стіл» у Рівному реставруватиме «своя фірма»

28.03.2021 14:04   Джерело: Рівне вечірнє
Опубліковано : Рівненський Новинар

Цієї весни столітню будівлю на вулиці Словацького, 3 у Рівному візьмуться реставрувати. Приміщення, де працює так званий «паспортний стіл» і яке належить місту, укріплять. А освоїть за це гроші з міського бюджету фірма, яка у фаворитах міського управління капітального будівництва.

Рівненський міський відділ Державної міграційної служби на Словацького працює у будівлі, відомій як будинок лікаря Прохорова. Саме у ньому на початку ХХ століття жив та приймав пацієнтів Микола Прохоров, який залишив по собі хорошу славу: і як лікаря, який навіть робив операції на серці, і як громадського діяча. До слова, у ті часи вулиця Словацького була провулком Гоголівським.

Столітня будівля, що у власності Рівненської міської ради, потребує аварійного ремонту — це ще два роки тому встановили експерти. Як повідомив журналістам начальник управління капітального будівництва Рівного, торік розробили за близько 300 тис. грн проєктно-кошторисну документацію та погодили реставрацію цієї пам’ятки архітектури із управлінням культури. У грудні минулого року УКБ підписало договір і на самі роботи. Тепер, за словами пана Кушніра, збирають документи на отримання дозволу на початок робіт. Розпочати обіцяють цієї весни. Хоча у договорі, до слова, зазначено, що все мало би бути завершено ще до кінця березня цього року.

 

— Буде підсилення фундаментів, влаштування відмостки плитками і капітальний ремонт системи опалення, будуть замінюватись всі труби і радіатори, — зазначив пан Кушнір.

У договорі прописано, що підрядник має укріпити цоколь, балкон, зробити вимощення, опалення та посилити цегляні перемички. Роботи обійдуться міському бюджету у 732 тис. грн. Управління капітального будівництва підписало на них договір зі здолбунівським товариством «Кортакоз». До слова, закупівля була за спрощеною процедурою, тобто для оголошення переможця достатньо було, аби на торги подався один учасник. Окрім «Кортакозу», реставрувати приміщення на Словацьких охочих не було.

 

«Кортакоз» пов’язують із відомим «освоювачем» бюджетних коштів на Рівненщині Юрієм Фалком. Офіційно товариство нині належить рівнянину Анатолію Панасюку (у його співвласності — ще кілька товариств на Рівненщині), проте директором його залишається екс-власник — Олександр Дашкель, який разом із Юрієм Фалком розпочинав будівельний бізнес у Рівному. Фірма пана Фалка «Фіалка» та «Кортакоз» — два найбільші підрядники міського управління капітального будівництва. За даними аналітичного ресурсу ClarityProject, «Фіалка» з УКБ має підписаних договорів на загальну суму 305 млн грн, а «Кортакоз» — на 176 млн грн.

 

До слова, «Кортакоз» також отримав підряд на капітальний ремонт та реставрацію корпусу дитячої музичної школи імені Лисенка на вулиці 16 Липня. Торік УКБ підписало з товариством договір на 9,5 млн грн.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Рівне вечірнє