25 ОСББ з Рівненщини стали учасниками програми «Енергодім»

12.04.2021 16:41   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська
 

Рівненщина активно долучилась до програми Фонду енергоефективності України «Енергодім». На сьогодні 25 ОСББ є учасниками проєкту із залучення бюджетних коштів на термомодернізацію будинку.

За словами радника програми підтримки Фонду енергоефективності України Михайла Лук’яника, програма Фонду енергоефективності України «Енергодім» працює трохи більше року і вже більше 600 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків стали  учасниками програми «Енергодім», а з Рівненщини – 25.

«Прийом заявок від ОСББ на участь у програмі з енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» від Фонду енергоефективності розпочався з 3 вересня 2019 року. Програма передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакета «Легкий» та 50% - для пакета «Комплексний». Долучитися до програми можуть лише ОСББ. Тому, якщо будинок знаходиться в іншій формі управління, співвласники можуть створити ОСББ і вже тоді стати учасником програми», - розповів Михайло Лук’яник.

Програма Фонду енергоефективності реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), DeutscheGesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН).

Водночас, це не лише підтримка від держави, а й допомога у відшкодуванні витрат з ряду місцевих та обласного бюджету.

«Для зменшення фінансового навантаження при залученні кредиту в області ще два роки тому прийнята Комплексна програма енергоефективності Рівненської області на 2018-2025 роки.Програма передбачає відшкодування 10% за користування кредитом з обласного бюджету», -зауважив директор департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективності Рівненської ОДА Володимир Пшеюк.

Торік в області активізували освітню кампанію серед населення про можливості створення та розвитку ОСББ як основного учасника програм енергоефективності. Для допомоги діючим і новим об’єднанням залучають експертів від профільних ГО, міжнародних грантових програм та проєктів. Координатором такої інформаційно-роз’яснювальної роботи на Рівненщині є провідний Інспектор відділу енергомоніторингу та енергоефективності Департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективності  ОДА Олена Хомич.

Як стати учасником програми «Енергодім» розповів член правління Громадської організації «Ресурсний центр підтримки ОСББ Рівненщини» Володимир Лазарчук.

«Перший крок – обстеження будинку сертифікованим енергоаудитором та отримання відповідного сертифікату. Далі мають відбутися загальні збори ОСББ, де співвласники визначають і узгоджують перелік необхідних енергоефективних заходів. Далі голова ОСББ подає заявку через банк. Якщо Фонд енергоефективності України погоджує Вашу заявку – ОСББ може починати розробку проекту. Моя порада – найперше звертати увагу на кваліфікацію виконавців усіх робіт, а вже потім на ціну. Адже Фонд досить вимогливо ставиться до підготовки документів», - зазначив Володимир Лазарчук.

Детальніше про Програму «Енергодім» за посиланням https://eefund.org.ua/programa-energodim 

З питань створення ОСББ та участі у програмі Фонду енергоефективності України «Енергодім» звертайтесь до експертів:

Радник програми підтримки Фонду енергоефективності України Михайло Лук’яник 098626 55 33;

Інспектор відділу енергомоніторингу та енергоефективності Департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективності Рівненської ОДА Хомич Олена 0967602607

член правління ГО «Ресурсний центр підтримки ОСББ Рівненщини» Володимир Лазарчук 0986021559.

Прес-слуба РОДА

null
 

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews