Відома рівненська краєзнавиця отримала премію імені Свєшнікова

13.04.2021 17:13   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська

Відбулося засідання комітету із присвоєння премії імені Ігоря Свєшнікова в галузі охорони культурної спадщини краю.

Рішенням комітету відзначили авторку книг «Рівне у долях його мешканців», співавторку видання «Рівне на межі тисячоліть», старшу наукову співробітницю Рівненського обласного краєзнавчого музею Галину Данильчук. Вона була єдиним претендентом на здобуття премії.

null
На фото: Галина Данильчук, фото О. Харвата

Пані Галина багато років досліджує історію Рівного та його мешканців: як знаних рівнян, так і менш відомих, чиї долі тісно переплелися з історією обласного центру. До початку пандемії, Галина Данильчук з однодумцями щороку організовувала в Рівному унікальну подію «Свято однієї вулиці». Долучилася до організації понад сотні різноманітних виставок. Є активною учасницею загальноукраїнського заходу «Музейні гостини» - свята, яке упродовж багатьох років влаштовує Рівненський обласний краєзнавчий музей до Міжнародного дня музеїв.

Окремою сторінкою професійної біографії Галини Данильчук є краєзнавчі читання «Згадаймо разом». Упродовж останніх десяти років краєзнавиця займається пошуком та популяризацією матеріалів про життя та діяльність родини травознавців Носалів. За її ініціативи 2001 року в Рівному встановили пам’ятний знак Михайлові Носалю, а 2004-го йому присвоїли звання «Почесний громадянин Рівного».

Галина Данильчук є ініціатором та співавторкою програми «Місторія», яка виходила на ТРК «Рівне 1», ведучою авторської програми «Піша прогулянка містом» на радіо «Ритм».

 

- Ми підтримуємо рішення колективу нашого музею, який висунув кандидатуру  Галини Данильчук на присвоєння премії імені Ігоря Свєшнікова. Адже завдяки ентузіазму пані Галини багато поколінь рівнян знатимуть історію свого міста. А що може бути цінніше, ніж пам’ять про визначних людей, знакові місця та події, - зауважив перший заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк, який очолює Комітет із присвоєння премії імені Ігоря Свєшнікова.

Нагадаємо, що премія імені Ігоря Свєшнікова - відомого вченого, доктора історичних наук, дослідника Поля Берестецької Битви, вручається щорічно з 2006 року за значні досягнення в галузі охорони культурної спадщини Рівного та області. У грошовому еквіваленті  - це 10 тисяч гривень.

 

2020 року премію присвоєно Юрію Пшеничному – завідувачу відділу історії Державного історико-культурного заповідника м. Дубно, 2019-го її лауреатом став художник-реставратор КЗ «Культурно-археологічний центр «Пересопниця» Олексій Войтюк.

Прес-служба Рівненська міська рада


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews