Рівняни чекають очищення Басівкутської водойми

20.04.2021 08:08   Джерело: rivnepost.rv.ua/
Опубліковано : Новини Рівненщини

Обіцяного три роки чекають: земснаряда на Басівкутській водоймі й цього року не буде.

Пише https://rivnepost.rv.ua/ 

Ще торік у серпні мали б розпочати очищення Басівкутської водойми. Уже й земснаряд нібито був у Рівному — це така плавуча землерийна машина. А до робіт не могли приступити нібито через карантинні обмеження, які не дозволяли провести обов’язкові громадські слухання з відповідного проєкту. Втім, і цього року земснаряда рівняни на водоймі не побачать. Міський голова Олександр Третяк каже: не із земснаряда починати очищення треба, бо брудна вся річка Устя, не тільки озеро.

На засіданні міськвиконкому, яке відбулося 13 квітня, начальниця відділу екології управління економіки міста Валентина Веремко доповідала, як очищали водойми міста торік:

— Побудовано та введено в експлуатацію 5244 метри каналізаційних мереж на 27 вулицях. Введено в експлуатацію об’єкти, які покращили гідрологічний режим водойм міста. Це акумулююча водойма в районі навчально-виробничого комбінату на Соборній, 269 та на озері в парку Молоді на річці Устя біля стадіону «Авангард». Також ведеться реконструкція та розчищення зливових споруд в районі вулиці Коновальця, будівництво каналізаційної мережі на вулиці Рилєєва, реконструкція шлюза-регулятора на вулиці Набережній.

Уже готові проєкти на будівництво каналізаційних мереж в районі Басового Кута в Рівному. Також є готові проєкти на ремонт шлюзів.

Водночас Ігор Статник, науковець НУВГП, доповів про стан забруднення річки Устя на основі досліджень університету. За його словами, водойма забруднюється не лише побутовими відходами з незаконних стоків приватного сектора, а й за рахунок використання фермерами за межами Рівного добрив, які змиваються в річку дощовою водою.

— Очищення Усті передбачає чотири етапи: очищення верхів’я, фарватеру, середньої частини та гирла. Ми маємо відкрити зливові шлюзи. Бо зараз маємо ефект закритої ванни. Це великий водний об’єкт, до очищення якого треба підходити комплексно, — сказав науковець.

Олександр Третяк, міський голова Рівного:

— Першим етапом стало затвердження програми, в яку ми зможемо вносити корективи. Днями будемо детально обговорювати наші наступні кроки. Крім того, ми співпрацюємо зараз з деякими інвестиційними європейськими фондами. Наші спеціалісти пишуть проєкти на отримання грантів, щоб із залученням цих коштів, а також коштів міського бюджету ми могли зайнятися очищенням Усті.

Європа зацікавлена в екологічних проєктах. Земснаряд не є виходом із ситуації. Це 1 / 10 від загального комплексу робіт. Можливо, це останній етап в цьому процесі. Тому говорити про очищення земснарядом річки цього року не варто.

Автор: Дарина Гузенкова

Джерело: https://rivnepost.rv.ua/ 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: rivnepost.rv.ua/