У Рівненській обласній прокуратурі обговорили стан боротьби з незаконною порубкою лісу

27.04.2021 15:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська

Впродовж 3 місяців 2021 року правоохоронними органами області зареєстровано 78 кримінальних правопорушень зазначеної категорії, до суду скеровано 25 обвинувальних актів, з них 1 – щодо організованої злочинної групи.

У Рівненській обласній прокуратурі провели засідання міжвідомчої робочої групи з питань попередження, виявлення, розкриття фактів незаконної порубки, перевезення, зберігання та збуту лісу, до якої, крім прокурорів, входять працівники правоохоронних органів та органів державного контролю.

Проблема масової вирубки лісів в Україні, у тому числі на Рівненщині, давно вже досягла серйозних масштабів, а пов'язані з цим незаконні оборудки призводять до чималих втрат для державного бюджету. 

Так, загальна площа земель лісового фонду лісогосподарських підприємств області сфери підпорядкування Державного агентства лісових ресурсів України становить 761,7 тис. га. Загальна площа в області земель вкритих лісом, становить 36,4%.

Майже щодня до правоохоронних органів області надходить інформація про чергове незаконне вирубування лісу та вилучення обробленої деревини без відповідних документів. Так, впродовж 3 місяців 2021 року правоохоронними органами області зареєстровано 78 кримінальних правопорушень зазначеної категорії, до суду скеровано 25 обвинувальних актів, з них 1 – щодо організованої злочинної групи.

В ході досудового розслідування у кримінальних провадженнях вказаної категорії  вилучено понад 350 «кубів» незаконно вирубаної деревини.

Учасники міжвідомчої робочої групи обговорили проблемні питання на зазначеному напрямі та узгодили низку додаткових заходів, спрямованих на своєчасне виявлення та розслідування кримінальних правопорушень у вказаній сфері, відшкодування завданих державі збитків, встановлення винних осіб, притягнення їх до кримінальної відповідальності, передусім організаторів злочинних схем, службових осіб окремих державних органів, без участі яких неможливі масштабні незаконні порубки та реалізація деревини.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews