На Рівненщині працює Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України

24.05.2021 21:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська
Упродовж двох днів на Рівненщині працюватиме Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України з питань розслідування випадків та причин порушення прав дитини.
 
Йдеться про низку скарг щодо порушень прав дітей під час передачі територіальним громадам повноважень, які стосуються питань охорони дитинства, реформування системи спеціальних закладів освіти, а також реалізації прав дитини на сімейне виховання та усиновлення.
 
В ході візиту народні депутати, а також представники Рівненської обласної ради та облдержадміністрації відвідали чотири заклади: КЗ «Клеванська санаторна школа I-III ступенів», КЗ «Клеванська спеціальна школа №2 І-ІІ ступенів», КЗ «Клеванська спеціальна школа №1 І-ІІІ ступенів» та КЗ «Олександрійська спеціалізована мистецька школа-інтернат І-ІІІ ступенів».
 
Питання, яке передовсім стало причиною візиту Тимчасової Слідчої Комісії, - це закриття санаторних шкіл, натомість перепрофілювання їх в ліцеї.
 
Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту», підпунктом 8 пункту 3 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» передбачено, що з 2022 року санаторні школи припиняють набір учнів до 1-9 класів. А їх засновники протягом одного року з набрання чинності цього Закону мають змінити тип таких закладів освіти на ліцеї. Зауважимо, що окрім навчання в санаторних школах, дітям надаються послуги лікування та відновлення.
 
В контексті цього депутат обласної ради Oksana Lozova, яка є автором відповідного Звернення Рівненської обласної ради до керівництва держави, вкотре наголосила, що такі заклади необхідно зберегти. Тим паче, коли Україна бореться з коронавірусною інфекцією та її наслідками.
 
Прес-служба Рівненської обласної ради

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews