У Рівному хочуть створити Центр раннього втручання

26.05.2021 10:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська

21 травня постійна комісія з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства завітала до КП «Рівненський обласний спеціалізований центр реабілітації дітей з органічними ураженнями центральної нервової системи з порушенням психіки та паліативної допомоги дітям» аби обговорити можливість створення Центру раннього втручання.

Лікар-неонатолог Зоряна Вуїв наголосила, що створення такого Центру у Рівненській області є необхідним.

«Відповідно до статистики 1 дитина із 54 має випадок аутизму. Програма раннього втручання дозволяє сформувати певний план реабілітації діток з таким діагнозом, забезпечує профілактику порушень розвитку дитини та максимально допомагає адаптуватися до життя у суспільстві», - розповіла Зоряна Вуїв.  

За її словами програма націлена не тільки на дітей, але й на батьків.

«Фахівці Центру будуть працювати також з батьками дитини. Вони будуть навчати їх  та допомагати правильно доглядати за дитинкою, яка народилася з порушенням розвитку» - додала Зоряна Вуїв.

Центр раннього втручання планують відкрити на базі КП «Рівненський обласний спеціалізований центр реабілітації дітей з органічними ураженнями центральної нервової системи з порушенням психіки та паліативної допомоги дітям».

Крім того, що експерти Центру будуть проводити прийом в Центрі реабілітації дітей також вони будуть виїжджати додому дитинки, де проводитимуть навчання для батьків.

Голова постійної комісії Юрій Білик вважає, що така допомога є вкрай необхідною та важливою, тому профільна комісія повністю підтримує створення Центру раннього втручання.

Як повідомив Юрій Білик, найближчим часом постійна комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства планує провести спільне засідання з постійною комісією міської ради з питань охорони здоров'я, материнства і дитинства та соціального захисту населення, захисту учасників бойових дій і членів сімей загиблих героїв Небесної сотні та учасників бойових дій, аби обговорити напрацювання щодо створення такого Центру.  

Довідково: Раннє втручання – це міждисциплінарна сімейноцентрована система допомоги дітям раннього віку (від народження до 3-х років) із порушеннями розвитку та дітям груп біологічного й соціального ризику, спрямована на покращення розвитку дитини та підвищення якості життя родини.

Раннє втручання (РВ) надає свої послуги насамперед дітям перших років життя, оскільки раннє виявлення біологічних та соціальних чинників ризику щодо порушення розвитку дитини дає можливість своєчасно почати інтенсивну допомогу в ранньому віці, коли розвиток дитини особливо піддається впливу і є можливість запобігати появі обмежень як у функціонуванні сім’ї, так і в фізичному та психосоціальному розвитку дитини.

В ході виїзного засідання члени постійної комісії також ознайомилися з роботою Центру реабілітації дітей.

За словами директора підприємства Володимира Боярчука, наразі проводяться ремонтні роботи на подвір’ї. Зокрема, частково оновлюють асфальтове покриття, а також з наступного тижня розпочнуть ремонт каналізації.

У 2021 році також планують провести поточний ремонт у Центрі. Володимир Боярчук відзначив, що до 1 червня має вже бути готова проектно-кошторисна документація на проведення цих робіт.

Він також розповів, що у цьому році закладом укладено 5 договорів з Національною службою здоров’я України, за якими центр надає такі послуги: медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно або хворим, упродовж перших трьох років життя; медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням опорно-рухового апарату та з ураженням нервової системи; стаціонарна паліативна медична допомога дітям; мобільна паліативна медична допомога дітям.

Наразі в закладі на постійній основі проживають 39 діток віком від 0 до 5 років та щодня проходять лікування 45-50 діток. Зі свого боку члени постійної комісії відзначили хорошу роботу керівника. Нагадаємо, що депутати обрали Володимира Боярчука генеральним директором підприємства 11 березня.

Прес-служба Рівненської обласної ради


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews