На Рівненщині зупинили фінансування медицини та протидії COVID-19

03.06.2021 09:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська
 

Депутати Рівненської облради сьогодні на сесії не підтримали фінансування новоствореного департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення. Таким чином, без подальшого фінансування залишаться медзаклади Рівненщини, надзвичайники та працівники бюджетних управлінь.

Два рази поспіль під час голосування чотири фракції обласної ради фактично заблокували важливе питання для області, а саме - "Європейська Солідарність", "Радикальна партія Олега Ляшка", "За майбутнє", ВО "Свобода".

Відтепер буде ускладнений процес підготовки до майбутньої хвилі COVID-19 на Рівненщині, блокуються закупівлі обладнання, під загрозою життєзабезпечення усієї галузі  охорони здоров’я.

 «Ми прийняли розпорядження про об’єднання двох управлінь  - охорони здоров'я та надзвичайних ситуацій - у департамент. Адже вже більше року діяльність цих підрозділів тісно пов’язана між собою – задля якісного реагування на надзвичайну ситуацію із COVID-19. А сьогодні депутати не підтримали рішення про реорганізацію структурного підрозділу. Це означає, що департамент не зможе бути головним розпорядником коштів. Фактично Рівненська облрада зупинила фінансування галузі медицини та надзвичайних ситуацій», - прокоментував голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Як зазначив директор департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення ОДА Олег Вівсянник, невизнання департаменту головним розпорядником коштів призведе до перерви у бюджетному процесі та фінансуванні всіх заходів, що здійснюються з обласного бюджету.

Під загрозою фінансування:

 – зарплати працівників 5 лікувально-профілактичних закладів, які фінансуються із медсубвенції;

  • виплати за комунальні платежі лікувально-профілактичних закладів обласного підпорядкування;
  • нефінансування бюджетних програм, затверджених обласною радою – «Діти Рівненщини на 2021-2023 роки», «Обласна програма з запобігання поширенню, діагностики та лікування на території Рівненської області коронавірусу COVID-19 на 2021 рік», «Обласна програма фінансової підтримки та розвитку обласних комунальних підприємств та закладів охорони здоров’я Рівненської обласної ради на 2021 рік»;
  • харчування дітей в обласному будинку дитини, закупівля онкопрепаратів пацієнтам дитячого віку;
  • Також відключення електропостачання унеможливить надання допомоги системами забезпечення киснепостачання ковідних закладів – пацієнти підключені до кисню не зможуть отримати медичну допомогу. Відключення Рівненської обласної станції переливання крові від електропостачання призведе до втрати препаратів крові на суму більше 14 млн грн.

Як зазначив Олег Вівсянник, на розгляд бюджетної комісії подали усі необхідні документи, але депутати не підтримали. Тому через політичні амбіції окремих депутатів медики та надзвичайники не отримають зарплату.

Заступник голови ОДА Іванна Смачило додала, таке рішення депутатів ставить під загрозу блокування галузей на 4-5 місяців. Адже наразі два управління – цивільного захисту і охорони здоров’я повністю ліквідовані, а процедура утворення нової юридичної особи довготривала.

Прес-служба РОДА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews