Які вакцини від Covid-19 доступні для рівнян

27.10.2021 11:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Олекса Мирожит

Держава забезпечила для українців можливість обирати на власний розсуд вакцину для профілактики коронавірусної інфекції. У Рівному на сьогодні провести щеплення від особливо-небезпечної недуги можна 3 вакцинами:

AstraZeneca - це векторна вакцина, яку розробив Оксфордський університет та британсько-шведська компанія AstraZeneca. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 12 тижнів. Першу і другу дозу можна отримати вакциною AstraZeneca, виробленою на різних майданчиках. Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного використання. Застосовується для всіх, старше 18 років. Згідно досліджень, дві дози AstraZeneca захищають від важкої хвороби та госпіталізації з ефективністю 92% для штаму коронавірусу Дельта та 86% для штаму Альфа.

CoronaVac/Sinovac Biotech — це інактивована вакцина, розроблена китайським фармацевтичним підприємством Sinovac Biotech. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 14-28 днів. Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного використання. Результати досліджень показують, що ефективність Coronavac/Sinovac становить 65,9% у запобіганні захворюванню на COVID-19 (штами “Альфа” та “Гамма”), 87,5% у попередженні госпіталізації та 86,3% у запобіганні смерті від ковіду. Вакцина також довела свою ефективність у запобіганні госпіталізації та смерті внаслідок захворювання, викликаного штамом “Дельта”.

Comirnaty/Pfizer-BioNTech — це мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 21 день. Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного використання. Дослідження показали, що ефективність проти так званого “дикого” варіанту вірусу SARS-CoV-2, який вперше виявили в Вухані, — 95%. Вакцина Comirnaty/Pfizer має ефективність 93,7% проти симптоматичного захворювання, викликаного штамом “Альфа”, та 88% для штаму “Дельта”.

Детальніше про вакцини, які використовуються для профілактики C9VID-19 в Україні, в тому числі і місті Рівному, можна дізнатись за посиланням: https://vaccination.covid19.gov.ua/articles/pfizer

Перелік центрів та пунктів щеплень де працюють вакцинальні бригади закладів охорони здоров’я Рівненської міської ради у Рівному доступний за посиланням: http://www.medrivne.com.ua/ua/news/1/category/21/view/767


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews