Керівництво області разом з поліцією провели рейд закладами Рівного на наявність Covid-сертифікатів

03.11.2021 07:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Олекса Мирожит
2 листопада, голова Рівненської ОДА Віталій Коваль разом із очільником поліції Рівненщини Олексієм Камишанським проінспектували декілька закладів Рівного щодо дотримання правил "червоної" зони карантину. Разом із поліцейськими вони перевірили наявність сертифікатів чи тестів, а також дотримання маскового режиму в працівників та відвідувачів готелю, ресторану та місцевого кінопалацу.

«Ці заклади не були попереджені про наш візит і вибрані вони випадковим чином. Основне правило, яке стосується готелю, і має бути дотримане у «червоній» зоні – це поселення лише при наявності сертифікату вакцинації. Відповідальність за це несе адміністратор та керівництво закладу», - пояснює голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Працівниця готелю на вимогу поліцейських показала свій сертифікат про повну вакцинацію. Жінка каже, що адміністрація закладу повідомляє клієнтів, які бронюють номери, що Рівненська область перебуває в «червоній зоні» карантину.

«Ми попереджуємо людей про те, які документи потрібні для поселення в готель. На вході у нас вимірюють температуру. Для самого поселення вимагаємо пред’явити сертифікат про повну вакцинацію, негативний тест. При наявності одного з документів здійснюється поселення в готель, в іншому разі – відмовляємо. Персонал готелю вакцинований, працівники із однією дозою щеплення перебувають на відпочинку вдома», - розповідає жінка.

У закладі громадського харчування ситуація інша: у офіціанта сертифікат не відображався в «Дії». Цей випадок розглядатиме поліція.

«Ми вимушені вживати жорсткі заходи до всіх порушників закону. Сьогодні діє 15 груп спільно з Держпродспоживслужбою, а також 60 окремих поліцейських груп для перевірки карантинних вимог. З початку введення «червоної» зони на Рівненщині нами видано біля 1000 порушень карантину. Щодо всіх цих порушень складено адміністративні протоколи і направлено до суду для того, щоб прийняти рішення щодо порушників. Сьогоднішній рейд показав, що є недоліки - зокрема, є сумнівні сертифікати. Щодо таких фактів буде проводитися перевірка», - зазначає очільник поліції Рівненщини Олексій Камишанський.

Також рейдова група перевірила діяльність кінопалацу. Усі працівники мали при собі наявні сертифікати про вакцинацію.

Голова Рівненської ОДА Віталій Коваль зазначає, що такі «візити» в заклади під час «червоної зони» будуть традиційними:

«Виїзди робитимемо щодня. Вони будуть не лише в обласному центрі, а по всій області. Наше завдання - не лише ввести, а й чітко дотримуватися карантинних обмежень. Наголошую на тому, що для бізнесу, який працює згідно з карантинними вимогами, "червона" зона карантину пройде без великих обмежень і втрати економічного потенціалу", - наголосив Віталій Коваль.

Нагадаємо, що згідно з постановою КМУ №1236, чинні обмеження червоного рівня не будуть застосовуватися за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів “зеленого” COVID-сертифікату.

Водночас місцева влада може ухвалювати додаткові заходи щодо посилення протиепідемічних правил в регіоні.

Пресслужба Рівненської ОДА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews