«Інвестняні» закінчилися масовими скаргами бізнесу», – «УДАР Віталія Кличка» запропонував рішення на допомогу підприємцям

23.11.2021 14:41   Джерело: RvNews
Опубліковано : Новини Рівненщини

Нещодавно був опублікований проміжний звіт бізнес-омбудсмена Марчіна Свенчицького. Згідно з його даними, кількість скарг від підприємців на порушення державними органами у липні-вересні 2021 року збільшилася на 20% порівняно з показником за другий квартал-2021. Це навіть стало рекордом за весь час існування бізнес-омбудсмена у державі. За словами омбудсмена, якщо ця тенденція збережеться, то за підсумками 2021 року отримаємо рекордні за всю історію понад 2 тис. скарг.

Ситуацію прокоментував лідер Рівненського «УДАРу» Валентин Демчук: «Влада мала би подбати про покращання бізнесового клімату в нашій державі, застосовуючи стимули для підприємців. Натомість маємо чергове загострення. Розпіарені владою «інвестняні» не працюють». Нагадаємо, що ініціатива влади по запуску «інвестнянь» стала чи не найбільше розпіареним проєктом у державі для підтримки бізнесу.

null
На фото: Валентин Демчук

Тим часом, Уряд на словах невпинно покращує умови для ведення бізнесу в Україні, звітуючи про реалізовані успішні заходи. Ці заходи мали б сприяти стимулюванню розвитку бізнесклімату в країні та залученню внутрішніх та зовнішніх інвестицій.

Повертаючися до аналітики бізнес омбутсмена: традиційно найбільшу частину скарг становили податкові питання – 65%, також збільшилася також кількість скарг на податкові перевірки. Понад 15% загальної кількості всіх скарг надійшло на правоохоронні органи, зокрема на Національну поліцію – 42, на органи прокуратури – 26, на СБУ – 9.

При цьому, 21 скарга надійшла на податкову міліцію, яка перебуває в стані ліквідації у зв’язку із запуском Бюро економічної безпеки. Ще 6% скарг надійшло на державних регуляторів (АМКУ, ДАБІ, НКРЕКП, Держгеокадастр).  Переважна більшість скарг – 73% надійшло від малого та середнього бізнесу. «Малий та середній бізнес в Україні на межі виживання», - зауважила підприємниця, партійка «УДАРу» Ірина Білошицька, - «За умови відсутності державної підтримки, підприємці зазнають тиску та обмежень».

Українській владі задля поліпшення бізнесклімату в країні не потрібно «вигадувати велосипед» та називати цю діяльність «інвестнянями». В «УДАРі» наполягають, що потрібно відмовитися від згубних для бізнесу ініціатив, що посилюють фіскалізацію та зарегульованість бізнесу.

Яскравим прикладом цього став скандальний законопроєкт 5600, що атакує український бізнес та середній клас українців. «УДАР Віталія Кличка» наполягає на тому, що покращення бізнесклімату в країні, а відтак і зростання економіки, варто досягати заходами стимулювання.

«УДАР Віталія Кличка» наполягає на тому, що покращення бізнесклімату в країні, а відтак – зростання економіки – можна і потрібно досягати іншими заходами, без посилення фіскального тиску, без збільшення бази оподаткування – винятково заходами стимулювання:

  • Встановленням рівних податкових правил для всіх, без пільг для великого бізнесу. Адміністрування податків та підприємницької діяльності загалом має бути прозорим та зрозумілим.
  • Вдосконаленням антимонопольного законодавства та налагодження ефективної роботи АМКУ, без врахування «особливих інтересів великого бізнесу».
  • Завершенням судової реформи і встановленням однакових справедливих правил для всіх.
  • Дотриманням своїх зобов’язань перед інвесторами.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews