«У 2021 році мені вдалося залучити для розвитку громади Рівного 60 млн грн», - народний депутат Олександр Ковальчук

31.01.2022 15:27   Джерело: RvNews
Опубліковано : Новини Рівненщини

Близько 60 млн грн із державного бюджету протягом минулого року вдалося залучити в Рівне народному депутату від “Слуги Народу” Олександру Ковальчуку. Кошти платників податків із фонду соціально-економічного розвитку були спрямовані на ремонт, оновлення комунальних закладів міста - шкіл, дитячих садків та придбання дороговартісного обладнання у медичні заклади.

null
 

На початку 2021 р. нардеп оголосив конкурс проєктів соціально-економічного розвитку Рівненської територіальної громади. Разом із командою особисто відвідав десятки комунальних закладів, спілкувалися з керівниками, вчителями, батьками, лікарями та пацієнтами.

“Ще під час своєї передвиборчої кампанії я обіцяв робити все для того, щоб Рівне було сучасним європейським містом, з розвиненою інфраструктурою, якісним рівнем надання медичних послуг, сучасними закладами освіти. У 2020 році за мого сприяння Рівне отримало 10 млн грн субвенції з держбюджету, а минулого ця сума склала вже 60 млн грн. Цього року плани - ще більш амбітні. Серед основних напрямків - медицина, освіта, екологія, безпека, спорт, дороги та нові робочі місця у деревообробній галузі”, - зазначає нардеп.

null
 

 

ДИТЯЧІ САДКИ І ШКОЛИ

Значна частина так званого “соц-економу” цього року була спрямована на школи і дитячі садки - встановлення там пожежних сигналізацій, ремонт і реконструкцію приміщень, обладнання інклюзивних санвузлів, заміну вікон, дверей, систем теплопостачання та ін.

null
 

Зокрема, у дитячому садку №56 провели капітальний ремонт даху. Місто не витратило на це ні копійки.

“Дитсадок №56, що на вулиці Буковинській, давно потребував заміни даху. Уже десять років кожна злива ставала жахом для навчального закладу - через дірявий дах вода затікала у групи та кабінети. Можливостей місцевої влади не вистачало на те, аби відремонтувати покрівлю. Тому разом із командою ми допомогли освітянам вирішити це болюче питання, включивши садочок до списку об’єктів на отримання депутатської субвенції. За мого сприяння з держбюджету на це виділили 450 333 грн”, - розповідає нардеп.

null
 

 

ПРОТИПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

Кожного року Держслужба надзвичайних ситуацій перевіряє заклади освіти Рівного і виявляє там численні порушення протипожежної безпеки. 

Наприклад, за даними перевірки минулого року, із 78-ми закладів освіти у Рівному пожежна сигналізація працює лише в п'яти, а в інших системи вже багато років вийшли з ладу

“На початку року, коли ми з командою формували список об’єктів на отримання субвенції на соціально-економічний розвиток Рівного, я звертав увагу на це питання, але, на жаль, лише два заклади освіти підготували проєктно-кошторисну документацію на ремонт системи пожежної сигналізації - це школа №24 і дитсадок №44”, - зазначає Олександр Ковальчук.

І за його сприяння як народного депутата із держбюджету на встановлення сучасних систем пожежної сигналізації  виділили: дитячий садок №44 – 423 470 грн, ЗОШ № 24 – 880 549 грн.

“Але це лише два заклади освіти, а в Рівному є ще багато інших. Прошу звернути увагу місцевої влади на цю серйозну проблему, адже безпека дітей - найважливіше і саме на дорослих лежить за це відповідальність”, - переконаний нардеп.

 

МЕДИЧНЕ ОБЛАДНАННЯ

Близько 20 млн грн “депутатської” субвенції Кабмін виділив на закупівлю нового сучасного медичного обладнання у лікарні м. Рівне. 

“Я постійно вивчаю потреби медичних закладів міста та області. На моє запрошення Рівне з робочим візитом неодноразово відвідував Голова медичного комітету Михайло Радуцький. Спілкуюся із головними лікарями, обговорюємо з ними проблеми і потреби лікарень. Роблю все від мене як народного депутата залежне, щоб ці проблеми були вирішені. Тому частину коштів із так званого “соц-економу” вирішили спрямувати на придбання дороговартісного обладнання, яке потребували лікарні Рівного”, - пояснює Олександр Ковальчук.

Наприклад, для облшкірвендиспансера купили портативний ультразвуковий апарат, для Рівненської ЦМЛ - пересувний рентгенівський апарат (550 000 грн), Рівненського обласного центру служби крові - центрифугу (958 000 грн), Рівненської обласної клінічної лікарні ім.Семенюка - стаціонарну кольорову цифрову ультразвукову діагностичну систему (1 474 016 грн) та ін.

null
 

 

ТРАНСПЛАНТАЦІЙНЕ ВІДДІЛЕННЯ  

Також 10 млн грн вдалося повернути і спрямувати на початок будівництва нового трансплантаційного відділення на базі Рівненської центральної міської лікарні.

“Щоб у Рівному був центр трансплантології - це була моя ідея. Я домовлявся з багатьма учасниками процесу у Міністерстві охорони здоров’я, Міністерстві фінансів. Після ситуації з відміною коштів, я отримав звернення з проханням відновити проєкт із трансплантології, яке підписало 725 рівнян. І нам вдалося перенаправити частину коштів з держбюджету на відділення трансплантології і зробити їх “перехідними” у наступний рік”, - поділився нардеп.

Будівельні роботи уже розпочалися і, за словами нардепа, їх планують завершити у 2022 році.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews