Єдиний реальний шлях до перемоги, - експерт прокометував мирну стратегію Тимошенко

07.02.2022 21:16   Джерело: RvNews
Опубліковано : Новини Рівненщини
Попередня й чинна влада використовують Мінські домовленості для відвернення уваги від політики тотального пограбування українців, яку вони здійснюють.
 
Водночас найбільш патріотичну та послідовну позицію займає Юлія Тимошенко та її команда, які з самого початку не сприймали Мінські угоди, голосували проти передбачених ними змін і пропонували використовувати для відновлення миру гарантії Будапештського меморандуму.
 
Про це на своїй Фейсбук-сторінці пише політичний експерт Дмитро Корнійчук.
 
На його переконання, критика Мінських угод, яка лунає останнім часом від чинного й попередньо президентів, виглядає цинічно з огляду на те, що саме вони свого часу давали згоду на невигідні для України домовленості.
«А тепер Зеленський та Порошенко корчать із себе «борців зі зрадою», на яку самі ж дали згоду», – зазначає експерт.
Він визнає, що лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко мала рацію ще у 2014 році, коли чітко заявляла, що Мінські угоди – це пастка, а переговори з міжнародними партнерами та Кремлем мають відбуватися в рамках Будапештського меморандуму.
 
«Восени 2014 року, коли тодішній президент Порошенко «нагинав» парламент після «Мінська-1», «Батьківщина» єдина не голосувала за особливий статус Донбасу та за амністію бойовикам. І 2015 року, вже після «Мінська-2», Тимошенко та її партія не голосували за зміни до Конституції, за допомогою яких Порошенко намагався пропхати до Основного закону особливий статус. І надалі, рік у рік, «Батьківщина» не давала голосів за продовження закону про особливий статус», – наголошує Дмитро Корнійчук.
 
Це є дуже важливим моментом, додає він, адже «пастка» Мінських угод якраз криється у наданні особливого статусу, що дозволяє створити на Донбасі «державу в державі» зі своєю армією. Тому, на переконання Корнійчука, настав час припинити списувати прорахунки влади на війну та реально почати дієві переговори на міжнародному рівні та зміцнювати економіку України, на чому наголошує Юлія Тимошенко, яка спільно з командою вже розробила план подолання кризи.
 
«Цілком правильна позиція Тимошенко: Україна має посилити свою економічну та оборонну безпеку, створивши Уряд національної єдності, і почати використовувати інші міжнародні формати для повернення Донбасу та Криму», – підсумовує Корнійчук.
 
Нагадаємо, лідерка «Батьківщини» вважає, що скупченням військ поблизу кордонів та нагнітанням паніки Україну намагаються примусити до виконання Мінських угод. Підписані президентом Порошенком домовленості із бойовиками Юлія Тимошенко вважає неприйнятними і закликає Верховну Раду чесно заявити про це суспільству та світу. Шлях до миру колишня прем’єрка бачить у переговорах на основі Будапештського меморандуму та формуванні Уряду національної єдності, який зміцнюватиме державу зсередини.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews