Дітки народжуються навіть у сховищах: як працюють комунальні медзаклади Рівного у воєнний час

02.03.2022 13:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Олекса Мирожит

Навіть у складні часи війни з російськими окупантами комунальні медичні заклади області продовжують приймати пацієнтів, а тамтешні фахівці ще й прагнуть набути нових навичок, потрібних у складний період.

Саме так працюють медики Рівненської обласної клінічної лікарні імені Юрія Семенюка. Як розповів очільник медпідприємства Віктор Ткач, вчора працівники пройшли навчання з сортування поранених пацієнтів. Йдеться про процес визначення пріоритету надання допомоги пацієнтам залежно від того, наскільки складним є їхній стан. Заняття для медиків провів начальник медичної частини Рівненського військового госпіталю Тарас Скрига.

У перші дні війни в відділенні трансфузіології лікарні понад три сотні людей здали кров, потрібну для поранених з різних регіонів України. Наразі тим, хто має намір стати донором, потрібно телефонувати за номерами: 050 03 35 071, 068 80 48 667. Охочих здати кров  викликатимуть до лікарні за необхідності, відповідно до потреб.

Продовжує працювати у штатному режимі  й Рівненський обласний перинатальний центр. Як розповіла головний лікар закладу Вікторія Єнікєєва, на пологи або госпіталізацію жінок у перинатальному приймають без обмежень та цілодобово. Заклад забезпечений медикаментами, у ньому злагоджено працюють фахівці.

Під час повітряної тривоги жінки та малята транспортуються до сховища, у якому облаштована кімната, де є умови для проведення пологів та втручань під спінальною анестезією. Діє там і дитяча реанімація. До слова, у сховищі днями вже народився здоровий хлопчик. А загалом у період з 24 лютого до 1 березня у перинатальному центрі народилося 42 немовлят - 20 дівчаток і 22 хлопчики.

Продовжують приймати пацієнтів і в Рівненській обласній стоматполклініці. Як розповіла керівник КП Валентина Сухляк, пацієнтам нині надають невідкладну допомогу. У поліклініці лікарі чергують і в нічний час. Що ж до планових втручань, то їх проводять за умови наявності у фахівців вільного від роботи часу. Адже нині наша спільна і найголовніша справа - робити все для того, аби наблизити перемогу над загарбником.

Пресслужба Рівненської облради


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews