Станом на 21 березня 2022 року Хмельницька АЕС працює у штатному режимі

21.03.2022 09:15   Джерело: RvNews
Опубліковано : Новини Рівненщини

#ХАЕСсьогодні #роботаблоків #енергобезпека

Станом на 21 березня 2022 року Хмельницька АЕС працює у штатному режимі та безпечно виробляє електроенергію для потреб населення, промисловості та оборони.

Порушень умов безпечної експлуатації енергоблоків немає. Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на ВП ХАЕС та у зоні спостереження не змінювався та перебуває у межах норми.

Основне обладнання реакторних відділень енергоблоків, приміщення, будівлі, периметри захищених зон та прилеглих територій, а також особливо важливі об’єкти ВП ХАЕС знаходяться під посиленою охороною.

21 березня 2022 року радіаційний фон на промисловому майданчику Хмельницької атомної електростанції та у 30-кілометровій зоні спостереження не перевищує допустимих норм. Показники знаходяться на рівні, який відповідає нормальній експлуатації енергоблоків та не перевищують природних фонових значень*.

Значення гамма-фону у зоні спостереження Хмельницької АЕС станом на 08:00:

Плужне - (технічне обслуговування)

Білотин - 0.12 мкЗв/год

Дертка – (технічне обслуговування)

Славута - 0.08 мкЗв/год

Комарівка - 0.10 мкЗв/год

Рибгосп - 0.11 мкЗв/год

Полянь - 0.13 мкЗв/год

ЦПК - 0.09 мкЗв/год

Кривин - 0.12 мкЗв/год

Нетішин - 0.11 мкЗв/год

Острог - 0.10 мкЗв/год

* Природний радіаційний фон може змінюватися у різних регіонах Землі**. Контрольний рівень радіаційного фону в Україні (потужність експозиційної дози) становить 25 мкР/год. Середнє значення потужності експозиційної дози в Хмельницькій області 11,5 мкР/год, у Рівненській - 12 – 12,5 мкР/год.

** Безпечним вважається рівень радіації до величини приблизно 0.5 мікрозіверт на годину (до 50 мікрорентген на годину). - 0.2 мікрозіверт на годину (відповідає значенням до 20 мікрорентген на годину) – це найбільш безпечний рівень зовнішнього опромінення тіла людини, коли радіаційний фон у нормі. Верхня межа допустимої потужності дози – приблизно 0.5 мкЗв/год (50 мкР/год).


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews