Костопільський спортліцей став прихистком для переселенців

06.04.2022 13:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Олекса Мирожит

Обласний спортивний ліцей в м. Костопіль, як і низка інших комунальних закладів обласної ради, став тимчасовим місцем проживання для тих, хто втік від обстрілів і бомбардувань.

Як розповів директор закладу Сергій Захожий, перших переселенців вони прихистили ще 11 березня. Частина з них зупинялася тимчасово та їхала далі. Однак більшість залишилися. Сьогодні в закладі проживає 107 людей з найбільш постраждалих областей України: Київської, Сумської, Чернігівської, Харківської та Луганської. Серед них – 31 дитина.

- Сьогодні ці діти стали частиною різних шкільних колективів нашої громади. Усі вони навчаються, як і костопільські учні, дистанційно. Хочу, зауважити, що серед переселенців, які у нас живуть, є викладачі та педагоги. Їм ми також надали належні умовами, щоб вони могли повернутися до своєї роботи, - розповів Сергій Захожий.

Окрім проживання, переселенців забезпечують харчуванням, допомагають з одягом, взуттям та всім необхідним. Надають психологічну допомогу, залучають до культурно-мистецьких заходів. Ці потреби, за словами Сергія Захожого, забезпечують передусім місцеві волонтери та релігійні громади.  

Крім того, колектив ліцею також можна назвати волонтерським. Адже з першого дня війни вони вирішили спрямувати всі свої зусилля на допомогу переселенцям. Це і педагоги, і кухарі, і медпрацівники, і весь інший персонал.

- Ми не роздумуючи долучилися до єдиного волонтерського руху, який сьогодні діє на Рівненщині та в інших регіонах. Ми швидко «переформатувалися», адже розуміємо, що це наш фронт, наш спільний внесок в перемогу! – переконаний тренер з багаторічним стажем Сергій Захожий.

     

За інформацією Костопільської міської ради, станом на 1 квітня на обліку цієї тергромади перебуває 1260  внутрішньо переміщених осіб, і кількість цих людей щодня росте. Частину переселенців розмістили в гуртожитках, та більшість проживає в приватних оселях. Наразі в громаді відпрацьовують оперативну роботу з видачі довідок про набуття статусу ВПО. Адже це дозволить переселенцям отримувати передбачені державою соціальні гарантії.

Пресслужба Рівненської облради


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews