«Екстренка» Рівненщини зможе знаходити точне розміщення пацієнта за геолокацією

10.06.2022 07:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Олекса Мирожит
Велика Британія надала Україні можливість безоплатно імплементувати у систему екстреної медичної допомоги додаток GoodSAM.

Наразі додаток GoodSAM запроваджується у регіонах, у тому числі на базі Рівненського обласного центру екстреної медичної допомоги.

У МОЗ розповіли, що за допомогою цього додатку українські лікарі екстреної медичної допомоги (ЕМД) зможуть:

З точністю до 20 метрів отримувати геолокацію абонента, що здійснює виклик бригади екстреної медичної допомоги (навіть за відсутності у нього додатку).

Це надзвичайно важливо під час війни, оскільки наразі на підконтрольних Україні територіях перебуває велика кількість внутрішньо переміщених осіб, які погано орієнтуються або не орієнтуються в місцевості, де перебувають. Через це наявні непоодинокі випадки, коли без сторонньої допомоги людина не може чітко надати свої координати, телефонуючи на «103».

За необхідності, підтримувати з абонентом, що звернувся по допомогу, відеозв'язок.

Під час відеозв’язку лікарі можуть здійснювати консультації, надавати необхідні рекомендації і навіть виміряти частоту дихання та пульсу пацієнта. Це особливо важливо у випадках, коли доступ до пацієнта – за різних обставин (розбиті шляхи, надзвичайна віддаленість тощо) – ускладнений або потребує великого проміжку часу.

Створювати базу волонтерів у системі ЕМД та координувати їхню діяльність.

Пресслужба Рівненської ОВА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews