Чи гратиме НК Верес у новому сезоні ЧУ на стадіоні Авангард в Рівному: пояснення міського голови

23.06.2022 08:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Олекса Мирожит

Інформаційний простір повниться чутками про те, що футбольний клуб Верес планує відіграти новий сезон Чемпіонату України саме на стадіоні у Рівному. Наскільки це реально, розповів міський голова Олександр Третяк.

- Відверто, коли розпочалась війна, перші два місяці ми не знали чи буде країна, а не те, що робити далі із стадіоном. Проте зараз, завдяки збройним силам України, завдяки їх надзусиллям, ми можемо хоча б частково повернутися до цього питання. Зараз ситуація така, що ми мусимо вибрати яким шляхом рухатись. Кошти у будівництво вкладені немалі, але продовжувати його на разі не можемо — усі капітальні видатки не проводяться казначейством, та й таких фінансових ресурсів зараз місто немає, бо ж увесь максимум спрямовується на оборону, ЗСУ, підрозділи тероборони та ДФТГ. Можна було б відкласти будівництво до кращих часів, “заморозити” його, але досвід довгобудів довів, що це не варіант, якщо нам потрібна ця споруда. Саме тому вирішили шукати потенційних інвесторів, іноземні компанії, щоб залучати гроші на завершення стадіону, - зазначив міський голова.

Для цього вже проведені і далі ведуться перемовини із численними міжнародними організаціями та компаніями, які могли б допомогти профінансувати добудову стадіону. При чому мова йде на співпрацю на різних умовах: благодійна підтримка України, комерційні пропозиції (за рахунок комерційних площ, які є на стадіоні), приватно-державне партнерство чи співпраця в напрямі розвитку дитячих футбольних академій.

Не відкидає міський голова і часткове співфінансування із місцевих бюджетів. Як саме це буде здійснюватись, вирішуватимуть спільно із обласною військовою адміністрацією, адже стадіон також є об’єктом критичної інфраструктури.

- Один з варіантів, над яким ми зараз працюємо, це продаж назви стадіону. Були домовленості, що одна компанія готова вкласти кілька десятків мільйонів гривень в назву стадіону, але через війну все зупинилося. Зараз відновлюємо ці процеси. Привідкрию таємницю, наші рівненські діти їдуть в Німеччину. Там відвідають стадіон, яким володіє одна компанія, презентацію її футбольної команди. Водночас ми плануємо показати їм наш стадіон, аби можливо ця ж компанія, яка вже має схожу споруду в Німеччині, захотіла допомогти нам. Для повного завершення будівництва треба близько 10 млн євро. Це не так і багато - середня річна зарплата футболіста клубу вищого дивізіону. Тому ми готуємося співпрацювати із інвесторами, навіть клубами, на партнерських засадах, - каже Олександр Третяк.

Спонукає іти саме шляхом добудови стадіону постанова Кабінету міністрів щодо відновлення в Україні професійних спортивних змагань. Окрім того, і президент, і військові дали згоду на відновлення Чемпіонату України з футболу. Тому проведення матчів без глядачів, а саме про такий формат іде зараз мова, цілком реальне на рівненському стадіоні.

- Футбол має жити. Таку тезу неодноразово озвучували керівники держави, погоджуючись на проведення чемпіонату саме на території нашої країни. Також спілкувався із президентом Федерації футболу України Андрієм Павелком. Він цілком серйозно розглядає стадіон у Рівному, як арену, де можуть проходити частина матчів цьогорічного чемпіонату. Завдяки цьому ми можемо на так би мовити пільгових умовах пройти всі атестації й таки проводити матчі в Рівному. Є газон гарної якості, роздягальні, підтрибунні приміщення і укриття - це головні вимоги до стадіонів на цей сезон, і ми все маємо. Чемпіонат стартує 20 серпня, тож ми готуємося, аби таки все встигнути, - наголосив Олександр Третяк.

Пресслужба Рівнеради


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews