У Рівному презентували виставку антивоєнних карикатур

29.06.2022 08:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Олекса Мирожит

Учора в Рівному презентували масштабну міжнародну виставку політичних та антивоєнних карикатур. Її учасниками стали понад 40 художників із різних країн світу. Серед них – троє жителів Рівненщини: Юрій Журавель, Павло Шуляк та Віктор Голуб. Вони були на відкритті експозиції.

Виставка є мандрівною. Рівне стало 12 містом, де показали експозицію. Водночас саме тут, у її рамках відбулося спецпогашення поштових марок - «Ассоль вже не та…» і «Святий Миколай захищає Миколаїв». Останню виготовили за малюнком рівненського художника Юрія Журавля.

Виставка політичних та антивоєнних карикатур відбувається в рамках міжнародного конкурсу під гаслом «Русскій воєнний корабель….!». Загалом на ній представлено понад 300 робіт авторів із України, Ізраїлю, Польщі, Греції, Німеччини, Румунії, Індії, Італії, Швеції, Нідерландів, Франції, Австрії, Мексики та інших країн.

«Ця виставка – уособлення сатирико-інформаційного фронту. А він надзвичайно важливий. Адже коли людина починає сміятися над тим, що раніше могло її лякати, це означає, що вона більше не боїться. До речі, під час презентації цієї виставки в Тернополі зі мною поділилися цікавим спостереженням: якщо українцям погано, вони починають плакати, якщо дуже погано, то дуже плакати, а якщо дуже-дуже-дуже погано – то вони сміються, а плакати починають ті, хто скривдив, - розповіла співорганізаторка заходу, голова Асоціації лідерів туризму Миколаївської області Тетяна Чичкалюк. - Мені дуже цікаво їздити по громадах і розказувати про південь - Херсон, Миколаїв, Одесу. А ще в кожному місці знайомитися з митцями, чиї роботи увійшли в нашу експозицію».

Після спецпогашення марки та конверта з лімітованої колекції «Святий Миколай захищає Миколаїв» та марки «Ассоль вже не та…» під час заходу презентували і сувенірну монету «Русскій воєнний корабель, іди на ***!» та тематичні кишенькові календарики. Влаштували і благодійний аукціон. Зібрані кошти спрямують на допомогу ЗСУ, прифронтовому госпіталю міста Миколаїв.

Пресслужба Рівненської ОВА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews