Рівненський зоопарк врятував 63 тварини з інших міст України

27.07.2022 14:22   Джерело: RvNews
Опубліковано : Новини Рівненщини

Соціальна кампанія «Пліч-о-пліч» розповідає історію того, як на Рівненщині місцевий зоопарк надавав допомогу з порятунку тварин з інших зоопарків країни, які постраждали через війну.  

З початком повномасштабного вторгнення РФ багато зоопарків України опинились у страшних умовах. Одні — під обстрілами, другі — в окупації, треті — в окупації під обстрілами. Звичайно, перебування в таких умовах для тварин стало неможливим.

null
 
null
 
null

Тоді керівництво зоопарків почало шукати варіанти порятунку для своїх підопічних. Так, після 24 лютого Рівненський зоопарк узяв на тимчасове утримання 63 тварини з інших міст України. Зокрема, евакуювали: 

«На прикладі «Парку XII місяців», який через зруйновані під’їзні мости був протягом місяця в окупації, можна прослідкувати всю складність і напруженість ситуації. Працівники відрізаного від світу зоопарку в обмежених умовах, за відсутності електрики, кормів, ресурсів, під обстрілами героїчно підтримували тварин і не давали їм загинути. За найперших ознак поліпшення ситуації «Парк XII місяців» закликав інші зоопарки допомогти з евакуацією тварин, що вижили. Отримавши підтвердження колег про готовність прийняти, організував відлов і розміщення мешканців парку по транспортних клітках, чекаючи безпечного моменту для евакуації», – розповідає Мирослава Патій, завідувачка науково-просвітницького відділу Рівненського зоопарку.

Для самих тварин переїзд став справжнім стресом. Не всі одразу адаптувалися до нових умов, та нині вже всі почуваються добре.

«Рівненський зоопарк, маючи велике бажання допомогти, урятувати не одне життя і усвідомлюючи кризову ситуацію, знайшов вихід, як прихистити тварин, і відгукнувся на заклик про допомогу. Ми задіяли карантинні вольєри, а також потіснили мешканців зоопарку в їхніх вольєрах, використавши перегонні приміщення», – розповідає Мирослава.

Через те, що невідомо скільки часу тваринам доведеться жити в таких умовах, виникла потреба збільшувати простір і будувати нові вольєри. Враховуючи воєнний стан і нестабільну фінансову ситуацію, керівництво зоопарку не мало потрібної суми коштів для будівництва, тому звернулося по допомогу до ЗМІ для висвітлення питання. Також звернулися із закликом у соціальні мережі. Місцева громада відгукнулася миттєво, і вже за кілька тижнів були куплені перші будівельні матеріали. На сьогодні перший етап будівництва завершено, вольєри введено в експлуатацію, і тварини вже в нових домівках. Однак процес будівництва триває.

Щоб прочитати повністю історію порятунку тварин, переходьте за посиланням: Facebook або InstagramСоціальний проєкт «Пліч-о-пліч» розповідає історії про надзвичайних українців. Слідкувати за історіями героїв можна в Instagram та FacebookПроєкт реалізується за участі Рівненської, Тернопільської, Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської, Чернівецької, Волинської ОДА та підтримки USAID. USAID – це провідне міжнародне агентство з розвитку. USAID працює, щоб допомогти підняти рівень життя, побудувати громади та просувати демократію. Робота USAID сприяє національній безпеці та економічному процвітанню США, демонструє американську щедрість і просуває шлях до самостійності та стійкості одержувачів. Green Penguin – креативна агенція, яка комунікує про важливі державні та соціальні проєкти.

Контакти для коментарів, співпраці та створення спецпроєктів: Ольга Сиротюк (olyasyrotiuk@gmail.com 380674397507), Олександр Александров (a.aleksandrov.pr@gmail.com 380503477953).


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews