«Ой у лузі червона калина»: пам'ятна монета з такою назвою з'явилася в Острозькому музеї

16.09.2022 13:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Олекса Мирожит

Днями в Державному історико-культурному замовіднику м. Острога презентували пам’ятну монету Ой у лузі червона калина, яку благодійники передали до фондів музею. Монета продовжує серію Безсмертна моя Україно, яку ввів в оббіг Національний банк України.

Дизайн монети розробив київський художник Дмитро Кривонос.

Як зазначається в описі монети, вона присвячена українській народній пісні авторського походження, яка «під час безжальної війни росії проти України зазвучала з новою силою, стала українським символом незламності, гімном мужнього протистояння. Українська пісня – це геніальна поетична біографія, духовна і моральна скарбниця нашого народу. З пісень промовляє добра, щедра і прекрасна душа українського народу, у ній відображаються такі ідеали, як любов до Батьківщини, неприйняття будь-якого гноблення, мужність і відвага в боротьбі з ворогом. Саме такою є пісня Ой у лузі червона калина, історія якої – це історія нашого народу. Народна пісня, відома з часів козаччини ХVІІ століття, розвивалася, доповнювалася та отримала нове звучання в часи української революції на початку ХХ століття, а нині звучить на цілий світ різними мовами і єднає з попередніми поколіннями борців за волю України».

На аверсі на дзеркальному тлі ліворуч розміщено малий Державний Герб України, у центрі – стилізовану символічну композицію, на якій захисники різних поколінь – козак, січовий стрілець і сучасний воїн Збройних Сил України, підіймають калину – опоетизований символ України, крона якої нагадує абриси кордонів нашої Батьківщини. Угорі півколом зображено напис «А ми тую червону калину підіймемо», унизу - рік карбування 2022-й та півколом – «Україна». Праворуч зазначено номінал у 5 гривень та розміщено графічний символ гривні, унизу праворуч під номіналом - логотип Банкнотно-монетного двору НБУ.

На реверсі монети на дзеркальному тлі угорі півколом розміщено напис з продовження пісні: «А ми нашу славну Україну гей,гей, розвеселимо!». По центру зображено гілку – листок і ягоди калини.

Монета виготовлена з нейзильберу загальним тиражем 250 тисяч.

Перед тим у серії «Безсмертна моя Україно» НБУ презентував пам’ятну монету «В єдності – сила».

Пресслужба Рівненської облради


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews