У Рівному з'явився інноваційний препарат для профілактичного лікування туберкульозу

21.09.2022 09:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Олекса Мирожит

КП «Рівненський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр»  отримав рифапентин. Препарат інноваційний та використовується для профілактичного лікування туберкульозу.

Таке лікування націлене захистити людей, які вже інфіковані бактерією туберкульозу, від розвитку активного туберкульозу, а також захистити людей, які не інфіковані, але схильні до ризику зараження туберкульозом.

- До прикладу, якщо людина має тривалий та тісний контакт з людиною хворою на туберкульоз (це можуть бути родинні зв'язки, робочі і т.д.) варто розглянути варіант профілактичного лікування, щоб уникнути ймовірного інфікування та розвитку недуги. В такому випадку необхідно звернутися до медичного закладу. Після усіх необхідних обстежень лікарі визначать доцільність призначення препарату та при необхідності призначать курс лікування, - розповідає в.о. медичного директора, лікар-фтизіатр Наталія Стецій.

Варто зауважити, що доцільним застосування рифапентину буде й для людей, які живуть з ВІЛ.
Отримати препарат можна безкоштовно, оскільки закуплений він за кошти державного бюджету.

Пресслужба Рівненської обласної ради


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews