Жінка, яка годує грудьми, може вакцинуватись від різних хвороб

12.10.2022 15:29   Джерело: RvNews
Опубліковано : Новини Рівненщини

Як і кожна доросла людина, жінка, яка годує грудьми, може вакцинуватись від різних хвороб: правця, дифтерії, кашлюка, гепатиту В, вірусу папіломи людини, кору, паротиту, краснухи, вітряної віспи, а також грипу та COVID-19.

Єдиний виняток – вакцинація проти натуральної віспи та жовтої лихоманки. Втім, якщо жінка, яка годує грудьми, не може скасувати або відкласти поїздку в країну, де поширена жовта лихоманка, то їй необхідно буде щепитися.

Живі вакцини, як-от КПК проти кору, краснухи та паротиту чи вакцину від вітрянки, не колють вагітним. Тому можна зробити їх після народження дитини. Антитіла проти цих хвороб захищатимуть не лише мати, а й новонароджену дитину до того, як малюк сам зможе отримати щеплення.

Вакцинація від будь-яких хвороб не є причиною припиняти грудне вигодовування!

Продовжуйте грудне вигодовування після вакцинації, щоб захистити свою дитину. Вакцини не потрапляють у грудне молоко, але туди надходять антитіла, які захищають дитину від хвороб. Вакцинація не впливає на якість та кількість молока.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews