Від сьогодні на Рівненщини розпочинаються 16 днів проти насильства

25.11.2022 13:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Олекса Мирожит
 

Вже традиційно щороку, з 25 листопада до 10 грудня, Рівненщина долучається до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Цьогоріч у рамках кампанії проти насильства в області відбудеться низка просвітницьких заходів:  акції, виховні години, тематичні бесіди, квести, години спілкування, відеолекторії, тренінги, круглі столи, дискусії тощо.

Під керівництвом заступниці голови Рівненської ОДА Людмили Шатковської відбулося засідання обласної координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству, на підтримку зазначеної Всеукраїнської кампанії.

«Основні завдання акції - привернути увагу громадськості до цієї проблеми, активізувати партнерський рух органів державної влади та громадських організацій, провести інформаційні кампанії та заходи з попередження насильства», - зазначила Людмила Шатковська.

Як поінформувала директорка департаменту соціальної політики ОДА Роза Слободенюк, з початку року на Рівненщині зафіксовано 2754 тисячі звернень від громадян до органів соцзахисту щодо домашнього насильства. З них 2274 - це жінки, 340 – чоловіки та 140 дітей. 

На сьогодні на Рівненщині діє 19 спеціалізованих служб для допомоги особам, які постраждали від насильства. Це 9 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, 7 спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування, 1 денний центр та 1 відділення для осіб, які постраждали від насильства. 

У ході засідання координаційної ради про діяльність органів прокуратури із запобігання та протидії проявам насильства доповіла начальник відділу захисту інтересів дітей та протидії насильству Олена Ткачук. 

Також старший інспектор відділу дільничних офіцерів поліції управління превентивної діяльності ГУНП в Рівненській області Максим Мельник розповів про діяльність патрульних у випадках домашнього насильства. Так, за останні 10 місяців до поліції надійшло 6000 повідомлень про домашнє насильство, складено 4000 протоколів, 65 направлено до суду, а також застосували 700 термінових заборонних приписів.  

Про роботу Консультативної служби та громадської організації «ЗДЖ Берегиня» розповіла Олена Бобровська. А голова ГО «Центр громадських ініціатив «Чайка» Лариса Гунько повідомила про комплексну допомогу постраждалим від насильства під час війни в рамках проєктів міжнародної допомоги.

Пресслужба Рівненської ОВА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews