У закладах освіти Рівненщини можуть запровадити курси духовно-морального спрямування

14.12.2022 07:45   Джерело: RvNews
Опубліковано : Новини Рівненщини

У закладах освіти Рівненщини можуть запровадити курси духовно-морального спрямування. Про це повідомили у Рівненській обласній раді. Депутати постійної комісії обласної ради з питань гуманітарної політики розглядали питання доцільності таких навчальних курсів.

Проєктом рішення, яке комісія рекомендувала винести на розгляд сесії 23 грудня, пропонується з 2023/2024 начального року запровадити викладання курсу духовно-морального спрямування в закладах освіти Рівненської області. Курс буде факультативним і триватиме по одній академічній годині на тиждень.

nullДепутати обласної ради звернулися до батьків дітей щодо актуальності такої ініціативи:

«Аналіз сучасної соціокультурної ситуації в Україні засвідчує, що негативні тенденції та явища серед дітей і молоді посилюються, а однією з помітних та негативних рис українського суспільства є глибока духовно-моральна криза, моральний релятивізм, наслідками яких стає корупція, криза інституту сім’ї, алкоголізм, злочинність, наркоманія, СНІД, ігроманія, тютюнопаління, лихослів’я, рання підліткова вагітність тощо» - про це йшлося у зверненні.

null

«Сьогодні Міністерство освіти і науки України наголошує на тому, що освітній процес в Україні має орієнтуватися не лише на якісні знання, а й на цінності, які ми прищеплюємо нашим дітям. У школах вже давно запроваджені факультативні уроки Християнської етики, і ми маємо відповідних спеціалістів. У той же час, не варто забувати і про мораль та духовність. І новий факультатив, який Рівненська обласна рада рекомендує запровадити в закладах освіти області, - якраз про це», - пояснила Алла Черній, депутка Рівненської обласної ради від «Батьківщини», голова постійної комісії з питань гуманітарної політики.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews