Рівненські медики повернулися додому із завдань на деокупованій Херсонщині

02.03.2023 09:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Олекса Мирожит
 

Дві бригади Рівненського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф надавали допомогу декільком сотням жителям, які постраждали внаслідок російської окупації.

Два водія Юрій Дячук та Олександр Іванюк, а також фельдшери Володимир Кашталян, Юрій Главацький, Віктор Лотоцький та Віталій Тимошик побували у понад 10-ти населених пунктах.

Медики розповідають, що найчастіше місцеві жителі скаржилися на нервово-психічний стан. Люди просили заспокійливі препарати, щоб прийти до тями від побаченого та пережитого.

«Ми побачили жах війни... Зруйновані будинки та людські долі. В одному із сіл не було жодного вцілілого будинка. Електропостачання в багатьох населених пунктах тільки почали відновлювати. Також були проблеми з водопостачанням. А мобільний зв’язок взагалі відсутній. Люди зустрічали нас позитивно. Страшно було, коли розповідали про жахливі втрати - хтось дружину закопав на городі, а хтось і свою дитину. Люди пережили жах. Тому окрім медичної допомоги вони потребували і моральної», - розповів водій Юрій Дячук.

За словами фельдшера Володимира Кашталяна, було багато пацієнтів, які отримали вибухові травми. Окупанти, залишаючи населені пункти, заміновували житлові будинки - це найстрашніше.

«Поступово Херсонщина оживає. Життя туди повертається. І якщо потрібно буде ще туди поїхати, аби допомогти тим людям - я готовий», - додає Володимир Кашталян.

Пресслужба Рівненської ОВА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews