Полегшити умови працевлаштування людей з інвалідністю, - Батьківщина

03.03.2023 15:48   Джерело: RvNews
Опубліковано : Новини Рівненщини

Полегшити умови працевлаштування людей з інвалідністю вимагають у «Батьківщині». Нагадаємо, наприкінці лютого під час засідання Верховної Ради партійці зуміли не допустити прийняття законопроєкту №5344Д «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю». Тоді про це повідомила Юлія Тимошенко, назвавши законопроект «жахливим»: «Чому жахливого? Бо він фактично анулює державну підтримку людей з інвалідністю. Приміром, знімає із влади відповідальність за створення безбар'єрного простору. Чи то пак скасовує пільги для підприємств, що працевлаштували людей з інвалідністю. І все це у розпал війни, яка скалічила і продовжує калічити десятки тисяч українців – і на фронті, і у тилу. Складно вигадати більш недоречний момент», - висловила позицію Юлія Тимошенко.

Наразі в Україні на обліку знаходяться 2,7 млн людей з інвалідністю і зрозуміло, що ця цифра буде зростати.

«Ніщо не заважає сьогодні, а краще ще вчора, полегшити умови їхнього працевлаштування, праці, забезпечити безпечний безбар’єрний простір», - прокоментував ситуацію нардеп від «Батьківщини» Михайло Волинець.

«Я вже говорив про небезпечні норми, які містить проєкт закону № 5344-д (про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю). Про те що передбачені ним зміни можуть призвести до звуження змісту та обсягу чинних прав і свобод громадян, які мають статус людини з інвалідністю. Із закликом не приймати рішення до депутатів звернулись члени Національної Асамблеї людей з інвалідністю України.

Минулого разу проєкт закону не набрав необхідної кількості голосів ВР. Але його не зняли з розгляду, а направили на повторне перше читання. Це означає, що з монобільшістю проведуть «роз’яснювальну роботу» і законопроєкт можуть прийняти у горезвісному турборежимі. То ж тримаємо руку на пульсі», - у власному Фейсбуці написав Михайло Волинець.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews