На Рівненщині по громадам їздять мобільні групи гінекологів

15.03.2023 09:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Олекса Мирожит
 

Чотири виїзні прийоми щотижня проводять фахівці Рівненського обласного перинатального центру. У складі бригади: акушер-гінеколог, терапевт, мамолог, уролог та фахівець із УЗД. 

Лікарі приймають жінок у місцевих амбулаторіях та ФАПах. Також проводять  обстеження у спеціалізованому автомобілі. 

Як розповідає головна лікарка перинатального центру  Вікторія Єнікеєва, лікарі виїжджають у населені пункти майже кожного робочого дня. Цього тижня мобільна бригада працює у Корнинській громаді: завтра обстежуватиме жінок у Тайкурах, у четвер - у Загорощі, а у п’ятницю – у Порозовому. 

Мобільна бригада працює з грудня. За цей час лікарі здійснили майже півсотні виїздів, під час яких оглянули більше 1000 жінок.

«Мета таких виїздів – проводити планові обстеження та виявляти патології на ранніх етапах.  Тому пацієнткам робимо аналіз на цитологію, швидкі тести на ВІЛ та гепатити. За потреби, видаємо ліки, контрацептиви, направляємо до спеціалізованих закладів. На жаль, за цей час виявили більше 800 різних патологій», - розповідає Вікторія Єнікеєва.  

Графіки мобільних бригад охоплюють усю Рівненську область. У квітні заплановані виїзди до 17 сіл Рівненського району, зокрема, колишнього Костопільського. У травні обстежуватимуть жінок у громадах Дубенщини. А далі планують виїжджати на Північ області. 

Дізнатися про роботу гінекологічних бригад у своєму населеному пункті можна у сімейного лікаря.

Мобільні гінекологічні бригади працюють у рамках програми репродуктивного здоров’я населення. 

Нагадаємо, що в грудні минулого року перинатальний центр отримав автомобіль швидкої допомоги за сприяння першої леді України Олени Зеленської в рамках співпраці Міністра закордонних справ Іспанії та  Фонду Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine. Він оснащений сучасною технікою: УЗД-апаратом, фетальним монітором, апаратом ШВЛ, тонометером, глюкометром, кардіографом, дефібрилятором, пульсоксиметером, а також витратними матеріалами.

Пресслужба Рівненської ОВА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews