Рівняни можуть безкоштовно перевірити родимки: де та коли

05.05.2023 11:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Олекса Мирожит

Щорічно у другий понеділок травня більшість країн світу відзначає Всесвітній день боротьби з меланомою. Починаючи з 2009 року в Україні проводять масштабні заходи. Так, у КП «Рівненський обласний шкірно-венерологічний диспансер» 22 травня кожен охочий зможе пройти безоплатний огляд у лікаря-дерматовенеролога.

Директор обласного диспансеру Сергій Гордієвич, каже, що так хочуть привернути увагу людей до ранньої діагностики та профілактики меланоми.

Меланома – злоякісне новоутворення шкіри, може розвиватись на «чистій» шкірі або на місці існуючих новоутворень (невусів).

Вона є одним із найнебезпечніших видів раку, бо розповсюджується через лімфу та кров майже в усі органи.

Як розпізнати:

- асиметрія новоутвору,

- нерівність контурів,

- наявність «вип’ячувань», втиснень,

- нерівномірність забарвлення,

- швидкий ріст (проте існують випадки, коли меланоми ростуть роками),

- частіше перебіг безсимптомний (відсутній біль, свербіж).

Серед факторів ризику меланоми:

- біла шкіра;

- світлі очі та волосся;

- рожеві веснянки;

- наявність в анамнезі сонячних опіків;

- надмірний вплив ультрафіолетового випромінювання;

- спадковість, тобто, якщо хтось із родичів мав меланому;

- невуси (родимки): їх велика кількість, проте, меланома зустрічається і в людей із малим числом чи повною відсутністю родимок;

- наявність вроджених невусів;

- вік. Ймовірність переродження невусів із часом зростає, хоча виявляють меланоми в усіх вікових групах в тому числі й у вагітних;

- травматизація та зміна характеристик невусів.

Для запобігання розвитку меланоми потрібно уникати сонячних опіків, травмування шкіри в ділянці родимок, контакту шкіри в ділянці родимок із хімічними подразниками.

Сергій Гордієвич наголошує, що необхідно регулярно оглядати шкіру та своєчасно звертатися до лікаря при будь-яких наявних змінах шкіри.Меланома виліковна, якщо діагноз встановлено вчасно.

Для того щоби отримати безоплатну консультацію лікаря в рамках Дня діагностики меланоми 2023, достатньо звернутись в амбулаторно-поліклінічне відділення КП «РОШВД» РОР за адресою вул. Пересопницька, 7, з 8:30 до 18:00.

Пресслужба Рівненської облради


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews