У кожному районі Рівненської області діятимуть Центри психосоціальної підтримки

01.06.2023 11:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Олекса Мирожит
 

У Здолбунові, Володимирці, Сарнах та Дубно функціонуватимуть Центри психосоціальної підтримки. Ці громади були відібрані у рамках пілотного проєкту «Психосоціальна підтримка в Україні», який реалізується у Рівненській області. Важливо, що діяльність закладів буде поширюватися на кожен із 4-х районів області.

Про підсумки першого етапу ініціативи йшлося під час засідання наглядової ради проєкту.

Участь в онлайн-зустрічі взяли перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін, заступник голови облради Віталій Ундір, заступниця директора департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення Олена Гандзюк.

Так, ініціативу розпочали впроваджувати у березні. За цей час були відібрані 16 громад Рівненщини для участі у районних координаційних групах, під час семінарів-тренінгів разом з командою експертів кожен район продіагностували на предмет організації психосоціальних послуг. Далі вже визначили 4 громади, в яких будуть створені районні Центри психосоціальної підтримки, розповіла координаторка Проєкту «Психосоціальна підтримка в Україні» Тетяна Сірик.

У межах проєкту на користь Центрів передали 4 автомобілі. На них фахівці будуть виїжджати у громади району та надавати соціально-психологічні послуги мобільно. Також експертами пілоту проведено соцопитування представників громад щодо їх потреб у психосоціальних послугах.

«Проєкт співзвучний з ініціативою першої леді Олени Зеленської щодо піклування про ментальне здоров’я. І наше завдання – аби у кожній громаді діяли подібні осередки, адже у більшості населених пунктів є люди, які потребують подібної корекції. Загалом понад 50% громадян України мають проблеми з ментальним здоров’ям – це військові, переселенці, а також люди, котрі живуть поруч», - відзначив Сергій Подолін.

Далі у планах проєкту – облаштування приміщень Центрів та формування команд фахівців, до складу яких входитимуть психіатри, психологи, психотерапевти. Водночас експерти проєкту PRO_MentalHealth підготують серію навчань з підвищення кваліфікації для фахівців Центрів.

Нагадаємо, Проєкт реалізується Фондом міжнародної солідарності (Республіка Польща) у партнерстві з BGK (Банк крайового господарства), Європейською Комісією та програмою «Підтримка демократії» Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Пресслужба Рівненської ОВА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews