Індустріальні парки на Рівненщині під час війни: чи на часі та чи можна реалізувати

28.09.2023 08:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Олекса Мирожит
 

За індустріальними парками – майбутнє. Це розвиток бізнесів, робочі місця, податки у місцеві бюджети. У такі проєкти потрібно інвестувати кошти навіть під час війни.  

Про важливу роль у функціонуванні індустріальних парків йшлося під час наради у Рівненській ОДА. Захід ініціювали представники Комітету з питань економічного розвитку ВРУ. 

«На сьогодні на Рівненщині є три індустріальні парки. Йде робота над створенням ще декількох таких майданчиків. Для цього є 27 підготовлених земельних ділянок. Проте керівники громад мають бути активнішими у цьому процесі – тоді область матиме у рази більше місць для розташування нових виробництв, у тому числі релокованих», - відзначив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Так, більшість інвесторів цікавить готовий майданчик – із комунікаціями, розвиненою інфраструктурою та набором пільг. Для бізнесу є фіскальні і бюджетні стимули. 

Під час засідання поділилися успішними прикладами функціонування таких майданчиків в Україні. Народні депутати поінформували про зміни у нормативній базі щодо розвитку індустріальних парків. Так, на сьогодні громади отримали можливість фінансувати проєктну документацію та побудову інфраструктури таких майданчиків. Це, зокрема, передбачено змінами до постанови №590. 

 «В індустріальні парки необхідно вкладати гроші навіть під час війни. Це не бруківка. Це ті проєкти, які зараз працюють на ЗСУ, а після перемоги – на швидке відновлення України, - наголосив  заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський. - Громадам це вигідно. Це доходи місцевих бюджетів, податки від роботи промислових виробництв. Території, де з’являється бізнес, розвивається».

До слова, у проєкті держбюджету-2024 на облаштування індустріальних парків Уряд передбачив 1 млрд грн.

Пресслужба Рівненської ОВА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews