На Рівненщині 90-річний чоловік виготовляє дудки-викрутки і грає на них (ФОТО)

29.02.2024 13:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Олекса Мирожит

Адам Григорович Ляхович живе в селі Лугове Миляцької територіальної громади, що на Сарненщині. Фахівці вважають, що на сьогодні він може бути найстаршим носієм цієї традиції на Рівненському Поліссі.

Дід Адамко, як називають його місцеві, не лише грає на традиційному поліському інструменті, а й знає технологію його виготовлення і охоче з нею ділиться.

- Ми не раз розповідали про Герасима Хомича - ще одного носія цього елементу нематеріальної культурної спадщини нашого Рівненського Полісся. Йому трохи більше 80 років. Та, як виявилося, маємо ще одного унікального чоловіка, який береже цю традицію, - розповіла директорка КЗ Рівненський обласний центр народної творчості РОР Ірина Рачковська-Баковецька.

Разом з колегою - провідним методистом центру Юрієм Ковальчуком вони познайомилися з чоловіком.

Адам Григорович не лише береже традицію виготовлення та гри на дудці-викрутці, а й виготовляє бубни, пише псальми.

Тепер історія поліщука Адама Ляховича доповнить інформацію про цей унікальний поліський елемент НКС.

До слова, гра на дудці-викрутці й технологія її виготовлення у 2023 році увійшли до національного переліку об'єктів НКС.

Завдання фахівців - всіляко берегти, передавати й популяризувати цю автентичну традицію.

Пресслужба Рівненської облради


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews