Рівненська традиція виготовлення та гри на дудці-викрутці може стати об'єктом захисту ЮНЕСКО

01.04.2024 11:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Олекса Мирожит

З відповідною пропозицію до Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО звернулося Міністерство культури та інформаційної політики України.

Про це повідомила директорка Рівненського обласного центру народної творчості Ірина Рачковська-Баковецька. Саме цей комунальний заклад обласної ради спільно з Управлінням культури і туризму облдержадміністрації готували відповідний пакет документів.

- На сьогодні у списку ЮНЕСКО від України внесено п'ять елементів НКС. Ще два подані на розгляд. Один із них - наша поліська дудка-викрутка. Ця традиція може увійти до списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони. Рівненщина отримала шанс вкотре заявити світові про своє культурне надбання, - повідомила Ірина Рачковська-Баковецька.

Дудка-викрутка - це унікальний музичний інструмент, який є одним традиційних елементів культури Рівненського Полісся. У 2023 році носій цієї традиції Герасим Хомич отримав обласну премію імені Ганни Леончук - за збереження нематеріальної культурної спадщини.

Окрім нашої дудки-викрутки Міністерство направило на розгляд Міжурядового Комітету «Практику з охорони «Традиції Щедрого вечора в Україні» засобами формальної та неформальної освіти». Вона може увійти до Реєстру кращих практик охорони НКС ЮНЕСКО. 

Пресслужба Рівненської облради


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews