«Краща книга Рівненщини»: серед цьогорічних переможців і наші захисники

24.04.2024 08:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Олекса Мирожит

У Всесвітній день книги та авторського права, відбулася урочиста церемонія нагородження щорічного обласного конкурсу «Краща книга Рівненщини». Цього року він відбувається вже вчотирнадцяте.

Відбір претендентів тривав з червня 2023 року до лютого 2024-го. Було подано 503 видання, з яких до фінального етапу відібрали 49. Саме з-поміж них журі і визначило переможців в 10 номінаціях.

Так, у номінації «Кращий літературний дебют» перемогла книга ветерана російсько-української війни Олександра Терена (Олександр Будько) «Історія впертого чоловіка». А в номінації «Краща книга для юнацтва та молоді» - збірка творів загиблого Героя Максима Кривцова «Далі» «Вірші з бійниці».

Увесь перелік кращих книг 2024 року виглядає так:

Краще прозове видання - Микола Семенович «Свиридова дубина»,

Краща поетична збірка – Степан Бабій «Удвох з вогнем», 

Краще видання для дітей - Василь Тибель «Медова казка»,

Краще видання з мемуаристики та документалістики – Микола Семенович «Чудильник: нон-фікшн повість»,

Краще історико-краєзнавче видання – Максим Гон «Rowne:обриси зниклого міста»,

Краще довідкове видання – Віктор Свиридюк «Історія рівненського футболу»,

Краще поліграфічне видання – Людмила Марчук «Теодозія Бриж : скульптор і скульптура в рамках доби»,

Краще художнє оформлення книги – Марія Солтис-Смирнова «Кроленята і чарівний глобус».  

Вручили і додаткові відзнаки. Від обласного товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка нагородили збірку патріотичних поезій Оксани Філіпчук «Україна тримає небо», від обласного відділення Української бібліотечної асоціації – книгу Людмили Марчук «Теодозія Бриж : скульптор і скульптура в рамках доби».

Крім того, під час урочистого нагородження відбулася акція «Книга в госпіталь». Кожен міг задонатити видання для військових, які перебувають на лікуванні та реабілітації в Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни.

Пресслужба Рівненської облради


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews