Тетяна Яцечко-Блаженко

Тетяна Яцечко-Блаженко

Історик, викладач, генеалог-аматор, співзасновник проекту Lodomeria

В етнопарку “Ладомирія” на Рівненщині показали як було в хаті українців 100 років тому

15.06.2024 18:22   Джерело: RvNews
Автор : Тетяна Яцечко-Блаженко

Сьогодні пропонуємо вашій увазі фото, які показують як виглядав інтерʼєр в українській хаті міщанина в ХІХ – початку ХХ століття. Мова йде про хату, яка належить до історичної Волині. Відомо, що північна частина Тернопільської області теж входить до складу Волині.

На фото інтер'єр міщанської хати, яка знаходилася у місті Рівному на вулиці Шевченка, 113. Її демонтували у травні 2021 року. У будинку часто бував священник і цілитель Михайло Носаль, який написав книгу «Волинські скарби — рослини лікарські (збір, сушка, переховування та застосування в медицині науковій та народній). Підручник для народу».

«Ця хата набагато більша за попередню. Коли ми її забирали, вона була двосхила. Але коли її почали збирати спеціалісти, виявилось, що вона, у порівнянні з попередньою хатою, чотирисхила (дах з чотирьох сторін). Її багато разів перебудовували, а її права частина майже повністю згоріла», – розповів Володимир Дзьобак, голова ГО «Центр дослідження і відродження Волині».

Всі охочі можуть приїхати та оглянути цю та інші давні будівлі на території етнопарку.

До речі, 16 червня, о 10:00 в етнопарку відкривають нову локацію - лавандове поле, а о 14:00 відбудеться дівич-вечір.

Під час заходу будуть плести косу, створювати й приміряти віночок, прикрашати ліску, більше дізнаватися про скрині та їх роль в житті українок, виконувати традиційні пісні та частувати короваєм.

Етнопарк «Ладомирія» знаходиться в м. Радивилів, Рівненської області.

Тетяна Яцечко-Блаженко


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews