Юліана Медічі

Юліана Медічі

журналіст, кореспондент, оглядач, RvNews

10 рецептів незалежності по-рівненськи

Тезу про те, що Незалежність дана Україні безкровно і легко, сьогодні вже не повторює ніхто. Коли 25 років тому переважна більшість українців висловили своє бажання мати незалежну суверенну державу – навряд чи хтось із них, навіть найбільші патріоти, здогадувалися, яким важким і довгим шляхом їм доведеться іти.

19.08.2016 16:48   Джерело: RvNews
Автор : Юліана Медічі

Тезу про те, що Незалежність дана Україні безкровно і легко, сьогодні вже не повторює ніхто. Коли 25 років тому переважна більшість українців висловили своє бажання  мати незалежну суверенну державу – навряд чи хтось із них, навіть найбільші патріоти, здогадувалися, яким важким і довгим шляхом їм доведеться іти.

 

Ми ще й досі йдемо тим тернистим шляхом, і нині нам завадить прискорити крок не лише зовнішній ворог, а й власні амбіції і звички, яких варто було б давно позбутися і які стали частиною нашої ментальності і нашого повсякденного життя. Що потрібно робити, щоб Україна почувалася справді незалежною? Що на це запитання відповідають рівняни.

 

Громадсько-політичний активіст Анатолій Сидорук

 

            1.   У нашій країни до цих пір за 25 років незалежності нічого не змінилося. Ті самі люди, які правили, ті й правлять. Вони міняються тільки місцями. До влади приходять рідня, куми, свати… Всі залишаються на місці. Доки не зміниться політична еліта, доки не зміниться українське керівництво на молодих незаганжованих, доти наша Україна не може бути незалежною. Доки наші українці не перестануть покидати територію України, їхати за кращим життям, їхати за кращим заробітком з країни, а сьогодні я, як роботодавець, знаю, що в Україні не вистачає робочої сили. Центри зайнятості, які переповнені робітниками, на які витрачають великі кошти, потрібно реформувати. І звернутися до середнього і малого бізнесу, звернутися до інвесторів всередині країни. Тоді люди не йшли б з простягнутою рукою за позичками до інших країн. Тоді наша Україні і буде незалежною.

 

Громадсько-політичний активіст Олександр Сачевчич

 

           2.    Щоб Україна почувалася незалежною, треба почати взагалі що-небудь робити. Треба перестати організовувати гей-паради, а почати займатись економікою і людьми, які живуть в нашій країні, а нинішня влада повинна дати звіт за свою роботу.

 

Учасник АТО Олександр Войцеховський

 

          3.    По-перше, змінювати свідомість громадян. Проблема в тому, що люди не активні. Другий рік іде війна і люди просто "забили на неї". Існує така фраза, що смерть однієї людини - це трагедія, а смерть десятків, сотень, тисяч - це вже статистика. В нас зараз йде статистика. Люди забули про війну. З цього породжуються усі наші проблеми. Якщо ми змінимо свідомість і станемо активними, будемо цікавитися не лише собою, а й навколишніми проблемами, то почне змінюватися країна.

 

                              

                                               Письменниця Ірина Баковецька

 

            4.   Я думаю, що все залежить від нашої самосвідомості і національної свідомості. Кажуть, чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Людина має сама для себе вирішити та усвідомити, хто вона є. Якщо є людина, є її цінності, значить вона є певним представником  чогось. Примусової українізації ніхто не проводить і не зможе провести, тому що в нас демократичне суспільство. Люди рвуться в Європу... А давайте будемо українцями і будемо йти в Україну. 

 

Речник патрульної поліції Рівного  Оксана Юрченко-Погореляк

 

           5.    Для того, щоб Україна почувалася вповні незалежною і відзначала День незалежності не зі сльозами на очах, згадуючи загиблих і думаючи про те, скільки їх ще буде, а вповні раділа, тішилася країною, то нам треба побороти ворога внутрішнього і зовнішнього. І мені здається, що наш внутрішній ворог – це наш менталітет, наша лінь, наша нетерпимість один до одного. Вона, мені здається, набагато більш небезпечна, аніж ворог зовнішній. Тому що можна побороти російську агресію, я впевнена, лише згуртованістю, лише правильними кроками. І дуже сподіваюся, що найближчим часом в країні запанує мир і ми будемо відзначати День незалежності так як це має бути -  із радісними парадами, з маршами вишиванок і тішитися, що наші діти живуть у мирній країні.

 

Інспектор патрульної поліції Рівного Іванна Бояківська

 

         6.    Незалежність – це внутрішнє відчуття. Відчуття того, що за тебе не платять і за тебе не думають. Щоб країна чи людина відчувала себе незалежною, вона повинна мати достатньо сили і сміливості, щоб заявити про себе, щоб зрозуміти свою унікальність, свої сильні сторони. Разом з тим знати свої слабкі моменти і розуміти, як їх можна подолати. І підтримку потрібно мати. Тих, хто в тебе вірить і в кого віриш ти. Сила духу, перш за все.

 

Інспектор патрульної поліції Рівного Сергій Смалько

 

        7.    Для того, щоб Україна відчувала себе незалежною і кожен громадянин, потрібно пам’ятати про свої корені, не забувати своїх предків, не забувати Шевченка, все, що він писав, і не просто цитувати його вірші і уривки з його творів, а й реально діяти і робити щось в цій країні. Потрібно не слухати й говорити, щоб хтось щось робив, а самим засукати рукави ставати і працювати, разом пліч-о-пліч.

 

Зважаючи на історичне минуле України, цікаво, що про нинішню незалежність думають історики та політологи.

 

   Доктор історичних наук Володимир Борщевич

 

           8.     На мій погляд потрібно змінити своє ставлення до держави, як рядових громадян, так і тих, хто зараз носить ім’я владної еліти. Зрозуміти, що ми самодостатні, ми зрілий народ, ми здатні мати власну державу, ми її зрештою маємо і здатні керувати у своїй країні, тобто мусить бути національна і політична свідомість, а також і державницька свідомість, котра є результатом внутрішнього переродження людини, самовиховання і власне ми на цьому шляху зробили надзвичайно багато. Залишилося лишень закріпити це в умах усього народу України. Ще раз повторюсь, зроблено дуже багато. Над нами тяжіють просто нав’язані зовні стереотипи якоїсь нашої неповноцінності, нездатності, це помилкове враження. Потрібно цього позбуватися. Бути самим собою. Тобто мати народові державу це як бути самим собою повсякдень і повсякчас. 

 

                                                           Історик Тарас Пилипович

 

        9.    Відчуття незалежності передбачає собою свободу від будь-якого негативного зовнішнього впливу. Для того, щоб такого впливу не було, необхідно безперестанно піднімати духовно-культурний рівень українців настільки, щоб ми внутрішньо відчували себе сильними такому впливові не піддаватися. Тут повинна бути консолідація держави і інтелігенції, а також бажання самого народу, відкинувши все зайве, зробити акцент на моралі, патріотизмі, освіті, культурі і всьому тому, що піднімає престиж України у світі.

 

                                                          Політолог Юрій Терешко

 

       10.      Щоб Україна справді почувалася незалежною потрібно знищити кланово-олігархічну систему, покарати злочинців при владі, провести українізацію (європеїзацію) і дерусифікацію українських ЗМІ, ВУЗів, кіно, інтернету. Встановити чітку заробітну плату: мінімальна зарплата - 3.000, максимальна - 15.000, а також пенсія від 3.000 до 10.000. Також необхідно знищити московські бандугрупування у "лугандонії" і Криму. Пропоную позбавити громадянства членів партії регіонів і КПУ і всіх хто голосував за ЛНР, ДНР і російський Крим. Також варто реально припинити застосування московської мови в діловодстві, ЗМІ, освіті, органах влади. Штрафувати держчиновників за спілкування московькою.

 

 

 

 

 

 

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews