«Музейні гостини» вже стали історією. Цьогоріч - двадцять п'яті!
Опубліковано : Галина Данильчук
В неділю 28 травня у Рівному відбулося традиційне народне свято майстрів «Музейні гостини». Цього року вже у 25 раз. І як завжди колоритно, яскраво, з розмахом. За чверть століття свято «Музейні гостини» стало одним із найбільш популярних, відомих і улюблених не лише у Рівному, а й в Україні.
Нагадаємо, що вперше свято майстрів декоративно-ужиткового мистецтва «Музейні гостини» було проведене на подвір’ї Рівненського краєзнавчого музею у 1992 році. Тоді лише декілька рівненських майстрів представили свої вироби. Серед перших була і Вікторія Кисиленко – майстриня народної іграшки, яка й сьогодні є активною учасницею гостин.
Вишивальниці, ткалі, різьбярі, бондарі, майстри соломо- і лозоплетіння, ковалі – народні майстри, які плекають традиційну народну творчість. Майданчик проведення свята вже давно переріс межі музейної території і його виставковими залами під відкритим небом стала вулиця Драгоманова та алеї парку «Лебединка».
Відтоді як наша країна живе з війною, музей став співпрацювати з волонтерами ГО «Воїни світла», які організовують і проводять на святі концертну програму, продають власноруч виготовлені смаколики, а зароблені кошти – це допомога нашим військовикам.
До організації і проведення свята вже не перший рік долучається й відомий рівненський лірник і підприємець Андрій Ляшук та його дружина Наталка Ляшук. Кобзарсько-лірницька галявина – це нова творча локація свята, яка зібрала навколо себе шанувальників одного з найдавніших видів народної пісенної творчості.
А ще за їх пропозицією були запрошені на «гостини» до Рівного дослідники і популяризатори українського етносу східних регіонів України з творчої майстерні «Оберіг» м. Бахмут Донецької області. Рівняни привітно зустріли показ самобутнього народного жіночого вбрання.
Високо оцінили відвідувачі свята творчість учнів Рівненського ВПТУ № 1, які вперше взяли участь в «Музейних гостинах».
Свято було надзвичайно яскравим, наповненим позитивними емоціями, щирим спілкуванням, піснею і словом. Джерело високої культури нашого талановитого народу воістину невичерпне.
Виступає лауреат багатьох конкурсів дитячий фольклорний гурт "Весняночка"
Показ народного одягу зі Сходу України (м.Бахмут)
Тетяна Гончар - ведуча свята, волонтер ГО "Воїни світла"
Фольклорист, фольклорна виконавиця і народна майстриня Раїса Цапун (справа) демонструє рушники з рідного села Будичани Чуднівського району, що на Житомирщині
Настрій у Лариси Червоній та її сестри чудовий!
І Боже благословення на святі має бути...
Військові з оркестром на музейному святі, як удома!
Рівняночки
А на кобзарсько-лірницькій галявині свої виступи і майстер-клас для необізнаних
25 літ на гостинах зі своєю вишивкою Вероніка Велігурська (На передньому плані).
Фото на пам'ять із "Музейних гостин" - чи не у кожній хаті...
З вітальним словом виступає перший заступник голови Рівненської обласної ради Олександр Корнійчук
Ряд різьби по дереву
І гончарству можна повчитися...
Джерело: RvNews