На Рівненщині у соснових лісах епідемія. Лісівники б’ють на сполох

А на спеціальній виїзній нараді радилися, як рятувати ситуацію

04.08.2017 22:19   Джерело: RvNews
Опубліковано : Людмила Марчук

4 серпня на базі Сарненського та Клесівського лісгоспів під головуванням заступника голови Держлісагентства України Володимира Бондара відбулася виїзна нарада. Обговорювали проблему всихання соснових насаджень. Ця ситуація вимагає внесення змін до Санітарних правил.

null
Фото з мережі Інтернет

На сьогодні лише в Рівненській області 16 тисяч гектарів хворого соснового лісу, який потребує здійснення санітарно-оздоровчих заходів. А площа всихання насаджень у лісах становить понад 330 тисяч гектарів.

null
Фото з мережі Інтернет

На відміну від інших європейських країн, в Україні окремі законодавчі документи не дають лісівникам оперативно здійснювати заходи контролю та локалізації осередків масового розмноження шкідників і хвороб. А це завдає значних збитків лісогосподарським підприємствам та зменшує надходження до місцевих бюджетів. 

null
Фото з мережі Інтернет

«Необхідно шукати ефективні методи для вирішення цієї проблеми. Одним з факторів цього може стати зміна Санітарних правил. Тому на виїзному семінарі ми хочемо розпочати швидку та ефективну дискусію, результатом якої стало б законодавчі напрацювання. Адже нині ми маємо глобальну проблему в лісі, яка набуває ознак епідемії», – наголосив заступника голови Держлісагентства Володимир Бондар.

Надзвичайно цікавим для українських лісівників став досвід боротьби з таким екологічним лихом білоруських колег. У сусідів проблема всихання лісу стала актуальною ще кілька років тому і на рівні держави виділяються значні ресурси на попередження її поширення.

Не допустити поширення всихання дерев – головне завдання колег з Польщі, які наголошують, що «лісівники мають йти попереду короїдів».

null
Фото з мережі Інтернет

«Якщо ми сьогодні не будемо вживати швидких заходів у боротьбі з поширенням масового всихання соснового лісу, то вже до кінця року цифра пошкоджених насаджень в області може збільшитися вдвічі», – попереджає начальник Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Сухович.

І науковці і лісівники одностайні: єдиний метод боротьби з цим екологічним лихом – забирати ушкоджені дерева і на їх місці створювати нові насадження, які будуть більш стійкими до нових кліматичних змін.

Внесення виважених змін до діючих Санітарних правил може стати одним з факторів, яких дозволить лісівникам працювати на випередження у боротьбі з масовим розмноження шкідників і хвороб.

null
Фото з мережі Інтернет

До роботи у цьому напрямі готові долучитися і в Рівненській облдержадміністрації, зазначив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко. Адже всі добре розуміють перспективність і важливість лісового господарства для соціально-економічного розвитку регіону.

Позиція працівників лісового господарства має підтримку і у депутатів Рівненської обласної ради, зазначив голова облради Микола Драганчук.

Тож на наступній сесії планується проголосувати звернення до Кабінету Міністрів України з проханням внести зміни до діючих Санітарних правил.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews