Чорно-біла історія неоголошеної війни у світлинах рівненського фотохудожника Олександра Харвата
Опубліковано : Галина Данильчук
«Війномир’я» – під такою назвою напередодні Дня незалежності фотомитець відкрив нову виставку у Рівненському краєзнавчому музеї.
Олександр Харват не лише талановитий фотохудожник, а й фоторепортер, який завжди проявляє свою активну життєву позицію, свою небайдужість до подій сучасного життя.
З самого початку воєнних подій на сході України Олександр Миколайович намагався поїхати в район бойових дій, але у таке «відрядження» вирушити не зовсім легко, потрібно одержати чимало відповідних паперів, щоб була надана акредитація.
Зрештою така можливість з’явилася і рівненський фотомайстер декілька днів перебував на передовій, а результатом побаченого стали десятки світлин, де обличчя простих і мужніх наших хлопців, де земля, порита окопами, де оселі перетворені в руїни, де сяють посмішки на обличчях, а руки стискають зброю. Там зовсім близько живе мир і палахкотить війна. На виставці усі фото чорно-білі, такі фото залишились в історії, що були зроблені фронтовими кореспондентами 1940-х, це вічні відтінки війни.
За кожною фотографією у автора яскраві розповіді про людей, які мають великі люблячі серця, які братерство і дружбу бережуть як найбільшу цінність, які твердо стоять на своїй українській землі.
«Три дні з фотокамерою на лінії фронту, на війні, яку не хочуть називати війною. Прості, не парадні сюжети звичайних людей на незвичайній роботі. Вони всі добровольці, з перших днів війни. Ніхто з них не готувався до фотографування, вони не причісувались, «не пудрились», не красувались зброєю перед фотокамерою. Були такими, як є щодня. У кожного з них своя історія, лиш мотивація одна – «хто ж, як не я?» Багато з них були поранені, комбат шість разів…» - розповідає Олександр Харват.
Під час відкриття виставки «Війномир’я» відбулась ще одна особлива подія – презентована і освячена ікона «Богородиця військова», написана відомим художником Юрієм Нікітіним. Автор зобразив Богородицю, яка оберігає воїнів нашої землі, де серед історичних постатей оборонців краю і полеглий боєць УПА художник Ніл Хасевич.
Джерело: RvNews