У Рівненському діагностичному скоро буде нове обладнання для аналізу хромосом

09.09.2017 09:09   Джерело: RvNews
Опубліковано : Людмила Марчук

Фахівці Обласного медико-генетичного центру, що у Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі імені Віктора Поліщука розповідають, що обладнання для дослідження хромосомного набору цитогенетичної лабораторії  служило їм понад десять років.

Закуплений в 2007 році комплекс за цей час зробив понад 4 тисячі найскладніших в медичній галузі досліджень хромосом, тисяча з яких – це дослідження аміноцентезів плідних вод вагітних.

null
Нова апаратура. Фото РОКЛДЦ ім. В.Поліщука

Процес дослідження непростий і наукоємний, адже для проведення такого аналізу потрібні рідкісні реактиви і майже два тижні часу. Одну з ключових ролей у цьому процесі займає комплекс для візуалізації і дослідження хромосом. Електроніка разом з професіоналізмом лікарів дозволяє діагностувати заздалегідь генетичні відхилення, спадкові хвороби. Одним словом – робити те, що ще років 20 тому вважалось неймовірним дивом. Тепер же це загальноприйнята практика для усіх цивілізованих країн.

Діагностика має працювати на випередження. Це дуже важливо, особливо у нашій області, яка входить до зони ураження в наслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Однак, електронний комплекс для візуалізації і дослідження хромосом навесні цього року вийшов з ладу. На жаль, комплектуючі для його ремонту вже не випускають, обладнання морально застаріло.

Іншого виходу, крім як придбати новий сучасний комплекс, у фахівців не було. Адже формувати результати складних генетичних аналізів, користуючись лише технологіями 90-х років на 20-річному застарілому обладнанні – величезний ризик. А залишати пацієнтів з усієї Рівненської області без таких досліджень не можна. Тож звернулися до влади, пояснили проблему і на останній сесії Рівненської обласної ради депутати проголосували за додаткове виділення 980 тисяч гривень.

null
Роман Шустик. Фото з мережі Інтернет

- Ми вдячні депутатському корпусу Рівненської обласної ради, Рівненській обласній державній адміністрації, обласному управлінню охорони здоров’я за те, що вони дослухалися до нашого прохання та зробили можливим придбання нового комплексу для візуалізації і дослідження хромосом.

З обласного бюджету на придбання комплексу та іншого необхідного обладнання для роботи Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру на останній сесії Рівненської обласної ради додатково виділили 980 тисяч гривень. Після проведення тендеру через систему «Прозоро» і дотримання всіх необхідних процедур закуплене нове обладнання суттєво підсилить діагностичні можливості  нашого медико-генетичного центру, – зауважив головний лікар  Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В.Поліщука Роман Шустик.  

null
Любов Євтушок  (справа). Фото РОКЛДЦ ім. В.Поліщука

Під керівництвом завідуючої Любові Євтушок обласний медико-генетичний центр здійснює генетичну діагностику пацієнтів при плануванні сім`ї, під час вагітності та безпосередньо новонароджених дітей. Крім того, спеціалісти центру здійснюють дослідницьку та аналітичну роботу. Саме сюди стікається інформація про всіх новонароджених, центр веде моніторинг вроджених вад розвитку немовлят, співпрацює в цьому напрямку з всеукраїнськими та міжнародними організаціями. Загалом медико-генетичний центр обслуговує понад 30-32 тисяч пацієнтів за рік. 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews