Бути обізнаним у законодавстві – половина успіху
Активісти громад Рівненщини знайомилися із законодавчими змінами у сфері архітектури та містобудування.
Опубліковано : Людмила Марчук
В рамках роботи Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID був організований практикум з вивчення законодавства «Застосування ОМС містобудівного законодавства. Організація виконання повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю».
Учасники практикуму – міські та селищні голови, секретарі рад та керуючі справами виконкомів розглянули ряд важливих питань: децентралізація повноважень у сфері Державного архітектурно-будівельного контролю, створення управління ДАБК (на досвіді м. Рівного), а також – завдання і повноваження органів місцевого самоврядування у сфері державного архітектурно-будівельного контролю. Ще ознайомилися із законодавчими аспектами управління, контролю, нагляду у сфері архітектурно-будівельної діяльності, утворенням та набуттям повноважень, механізмом передачі повноважень архітектурно-будівельного контролю.
Фахівці розповіли присутнім про законодавчу базу у сфері архітектури та містобудування, її практичне застосування. Оглянули зміни у містобудівельному законодавстві.
В результаті роботи учасники практикуму розглянули й інші проблемні питання, та прийняли низку звернень до законотворців, аби вирішити їх. Зокрема щодо прозорості формування тарифів, відшкодування субсидій для комунальних підприємств, а також про підстави нарахування субсидії мешканцям ОСББ, та інші.
За повідомленням проекту ПУЛЬС USAID Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України
Джерело: RvNews