У День української писемності та мови Острозьку академію відвідала дружина Президента

09.11.2017 23:38   Джерело: RvNews
Опубліковано : Людмила Марчук

Так співпало, чи було заплановано заздалегідь, але вочевидь не випадково саме в День української писемності та мови дружина Президента Марина Порошенко відвідала на Рівненщині кращий виш області - Національний університет «Острозька академія». Про цей візит повідомила Рівненська ОДА.

null
Фото РОДА

НУ «Острозька академія» є на Рівненщині осередком української культури та духовності. Це відзначив голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко. Завдяки постійній праці колективу і передусім, її керівника Ігоря Пасічник, університет має бездоганну репутацію.

В Острозькій академії якраз проходила третя платформа міжнародного проекту «Острог Forum-2017», де йшлося про важливу роль української мови в національній безпеці України. Виступила і дружина президента.

null
Фото РОДА

«На жаль, у наші дні українці страждають за свою рідну мову. У квітні 2014 року в анексованому Росією Криму вбили 16-річного Марка Іванюка з Рівненщини за те, що він спілкувався рідною мовою. Подібні трагедії, на жаль, були непоодинокими і на окупованому Донбасі», - розповіла дружина Президента, звертаючись до студентів та науковців.

Марина Порошенко наголосила, що мовне питання завжди було актуальним для нашої держави, а в часи спекуляцій з боку країни-агресора воно набуло особливої ваги. Тому спільним завданням має стати зміцнення престижу української мови.

«В питанні державної мови «Острозька академія» займає принципову позицію. Тут прагнуть не просто готувати кваліфікованих фахівців, а патріотів своє країни! Я сам навчався у російськомовній школі, але ж сьогодні з вами, з друзями я розмовляю українською. І це – мій свідомий вибір. Думаю, у залі є багато однодумців, які також вважають, що питання мови – це ще питання національної безпеки», - відзначив Олексій Муляренко.

Також Марина Порошенко разом з Олексієм Муляренком вручили грамоти переможцям Всеукраїнського конкурсу студентських та учнівських робіт для інтелектуальної молоді, присвяченого рідній мові у контексті творчості Уласа Самчука.

Цьогоріч визначено 13 переможців з різних областей України у номінаціях: «Найкраща публікація в ЗМІ», «Найкраща наукова робота», «Найкращий студентський твір», «Найкращий учнівський твір».


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews