У Рівному відкрили мобільну виставку про німців в Україні
А власне – про історію їх поселення і вигнання, їх культуру та її вплив на українців розповідають матеріали виставки, яка два тижні діятиме у Рівненському краєзнавчому музеї
Опубліковано : Галина Данильчук
Наукова концепція створення такої виставки для представлення її в Україні належить німецькому історику д-ру Альфреду Айсфельду, який є експертом з історії та культури німців у Російській імперії, Радянському Союзі та країнах СНД.
На 24-ох тематичних стендах відтворена в документах, мапах, фотоматеріалах і текстових поясненнях історична ретроспектива життя й діяльності німецької спільноти в Україні починаючи від Х століття і закінчуючи 1939 роком.
Відомо, що історія нашого краю також тісно переплітається з історією волинських німців, які компактно мешкали в різних районах, утворюючи так звані німецькі колонії.
Доля волинських німців не була легкою: в переламні моменти історії вони змушені були покидати свої домівки і шукати іншого притулку, що здійснювалося не завжди за їх власним бажанням.
Додатком до мобільної виставки стали матеріали з фондів Рівненського краєзнавчого музею про представників німецької спільноти на Рівненщині.
Відомі імена волинських німців, які залишили помітний слід в історії України і Рівненщини. Серед них відомий державний діяч і меценат барон Федір Рудольфович Штейнгель, помістя якого було в с. Городок під Рівним.
Інформація на виставці подана українською і німецькою мовами.
На відкриття виставки прийшли представники різних товариств національних спільнот Рівного, а також студентська молодь РДГУ.
Шановна рівнянка і громадянка Німеччини Надія Косміаді розповіла про долю своєї сім’ї, яка у 1940 році змушена була виїхати до Німеччини. За проханням учасників презентації виставки Надія Георгіївна говорила німецькою і те ж саме повторила в перекладі російською мовою.
Виставка діятиме в Рівному дві неділі, а тоді вирушить далі містами України.
Пізнаваймо нашу спільну історію разом!
Л. Леонова, співробітниця Рівненського державного обласного архіву
Джерело: RvNews