В 2018-му році модернізуватимуть заклади культури та підтримуватимуть книговидання

22.02.2018 22:30   Джерело: RvNews
Опубліковано : Дарина Ясна

Нещодавно в РОДА обговорювали підсумки роботи закладів культури і мистецтва на Рівненщині. Йшлося і про плани на цей рік та взагалі пріоритети на майбутнє у цій галузі.

Незважаючи на фінансування галузі культури за залишковим принципом,  є тут ряд досягнень і успіхів, за що заступниця голови облдержадміністрації Світлана Богатирчук-Кривко подякувала працівникам в галузі культури.

Культура – єдина галузь, яка поки що не вписалася в реформу децентралізації. За словами Світлани Богатирчук-Кривко, якщо в інших галузях є вже чіткий розподіл повноважень центральної влади, обласних рад, адміністрацій та ОТГ, то в галузі культури поки цього не має. Рівненська ОДА ініціювала звернення до Міністерства культури щодо потреби державної субвенції з держбюджету на розвиток культури,  так як існує вона на освіту та медицину. Адже громадам треба давати підтримку на розвиток і культурної галузі, зокрема, на збереження культурної спадщини, роботу шкіл естетичного мистецтва.

null
Фото з сайту РОДА

Основними пріоритетами галузі культури Рівненщини у 2018 році визначили такі: модернізація закладів культури, підтримка мистецьких ініціатив, стимулювання книговидання, створення інформаційного ресурсу нематеріальної культурної спадщини, а також поширення інформації про галузь.

null
Світлана Богатирчук-Кривко. Фото з сайту РОДА

За словами Світлани Богатирчук-Кривко, також у пріоритетах на цей рік – продовження принципу децентралізації, а саме – секторальної. Заступниця голови РОДА закликала і всіх присутніх подавати свої пропозиції до Мінкульту, на що саме має бути спрямована державна субвенція.

null
Фото з сайту РОДА

Але, передусім, щоб претендувати на державне фінансування, потрібно навести лад у документації об’єктів культурної спадщини, адже на це ще звертається велика увага при обранні переможців грантових конкурсів, підсумувала заступниця голови ОДА.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу [email protected] Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews   473